UFC Berlin: Joanna Jędrzejczyk będzie broniła pasa przed Jessicą Penne w walce wieczoru

01 Maj 2015
UFC Berlin: Joanna Jędrzejczyk będzie broniła pasa przed Jessicą Penne w walce wieczoru

joanna-jedrzejczyk-happy-belt

Niepokonana Joanna Jędrzejczyk (9-0) w dość zaskakujący sposób dowiedziała się o swojej pierwszej obronie pasa. Już 20 czerwca Polka po raz pierwszy zostanie przetestowana jako mistrzyni z rąk Jessicy Penne (12-3) i jak dobrze przypuszczacie, będzie to event w Niemczech.

W całej historii, jest również ta gorsza strona medalu. Z walki wieczoru ostatecznie musiał wycofać się Alexander Gustafsson, który miał walczyć z Gloverem Teixerą. Podejrzewamy jednak, że Polscy fani nie będą narzekali na tego kalibru zastępstwo i licznie wybiorą się do Berlina, aby kibicować Joannie.

Penne ma za sobą wyłącznie jeden pojedynek w UFC, który zwyciężyła przez niejednogłośną decyzję w grudniu 2014. Wcześniej była pierwszą posiadaczką pasa dywizji atomowej Invicta FC, a u nowego pracodawcy pojawiła się trzy miesiące przed historycznym zdobyciem pasa przez Joannę Jędrzejczyk. Będzie to historyczny, bo pierwsy raz kiedy mistrzowski pojedynek odbędzie się w Europie. Bilety w sprzedaży od 6 maja dla posiadaczy konta Fight Club, 7 maja dla subskrybentów newslettera, a dzień później wejdą do generalnej dystrybucji.

Komentarze

 • HAdoDEdoES

  fast KO by Polish Jedi.

 • vamos

  Asia woli walczyć w stanach ale walki w Europie na pewno pomogą jej w znalezieniu mocnych sponsorów, i ogólnie pomoże promować się w Europie i Polsce

 • Billy Boola

  Zapowiada się łatwa walka dla Aśki. Penne to taki klon Esparzy, który ciągnie po obalenia, a nie ma specjalnie pojęcia o stójce. W dodatku przed UFC walczyła o kategorię niżej, więc mimo że jest wyższa, powinna być jeszcze słabsza fizycznie, a przynajmniej przyzwyczajona do słabszych przeciwniczek. Jak poczuje Polish Power na twarzy, nie wytrzyma trzech rund.

 • john66

  No i co jedną walke stoczyła w UFC i już o pas walczy, poziom babskiego mma jest żałosny ale jak ta ukrainka Moroz chciała walczyć o pas po jednej walce to od razu wielkie oburzenie.

 • john66

  Myśle ,że Moroz mogłaby pokonać Jędrzejczyk.

 • vamos

  pewnie że tak, musieli by tylko związać mistrzyni ręce. nie odbieram moroz umiejetnosci ale JoJo wyszła do walki przegrać, mogła wtedy wyjsc z Badurek i przegrac

 • Pako

  Jeśli walka dotrwa do drugiej rundy to będe pod wrażeniem.Niech Dżoana oznacza swoją pozycję w UFC.

 • Buszek Andrzej

  Pomimo, ze john66 to typowy troll ma minimum racji. Mam swiadomosc, ze kategoria slomkowa dopiero sie formuje i pewnie potrwa troche zanim oddziela ziarna od plew to przeciwnik dla Joanny, moim zdaniem, chyba troche nie na miejscu.

 • Drwalu

  bardzo dobrze niech szybko walczy dużo broni. wiadomo że w ogóle na świecie jest mało kobiet więc łatwiej mają ale nikt nie mówił, ze to ma być poziom jak w męskiej dywizji. kogo Jej mieli dać? niech broni tytułu z każdym, zarabia kasę i promuje się. i oczywiście przy tym rozwija bo jka nadejdą jakieś mega rywalki to będzie gotowa na wojny