UFC FN 65: Stipe Miocic zastopował Marka Hunta w 5 rundzie. Whittaker wprawia w zachwyt lokalną publiczność nokautując Brada Tavaresa (+Bonusy)

autor:
10 Maj 2015
UFC FN 65: Stipe Miocic zastopował Marka Hunta w 5 rundzie. Whittaker wprawia w zachwyt lokalną publiczność nokautując Brada Tavaresa (+Bonusy)

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


W walce wieczoru UFC FN 65, Stipe Miocic zdominował Marka Hunta na przestrzeni pięciu rund. Amerykanin w australijskim Adelaide obalał ponad 120 kilogramowego rywala i skrupulatnie pracował w parterze. Swój cel osiągnął dopiero w ostatniej odsłonie stopując walczącego serem Marka Hunta. W drugiej z najważniejszych walk Robert Whittaker dzięki mocno bitemu lewemu sierpowemu posadził na deski Brada Tavaresa. Ciosy w parterze były dopełnieniem formalności.

Walka wieczoru:
265 Ibs: Stipe Miocic pokonał Marka Hunta via TKO (ciosy w parterze), runda 5, (2:47)

Główna Karta:
185 Ibs: Robert Whittaker pokonał Brad Tavaresa przez KO (lewy sierpowy i ciosy w parterze), runda 1, (0:44)
205 Ibs: Sean O’Connell pokonał Anthony’ego Perosha przez TKO (ciosy w stójce), runda 1, (0:56)
155 Ibs: James Vick pokonał Jake’a Matthewsa przez poddanie (duszenie gilotynowe), runda 1, (4:53)

Karta wstępna:
145 lbs: Daniel Hooker pokonał Hatsu Hiokiego przez KO (kopnięcie i ciosy), runda 2, (4:13)
170 lbs: Kyle Noke pokonał Jonavina Webba przez niejednogłośną decyzję (27-30, 29-28, 29-28)
185 lbs: Sam Alvey pokonał Daniela Kelly’ego przez TKO (ciosy), runda 1, (0:49)
115 lbs: Bec Rawlings pokonała Lisę Ellisę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1, (4:09)
185 lbs: Brad Scott pokonał Dylana Andrewsa przez poddanie (gilotyna), runda 2, (4:54)
115 lbs: Alex Chambers pokonał Kailina Currana przez poddanie (balacha), runda 3, (3:15)
170 lbs: Brendan O’Reilly pokonał Vika Grujica przez jednogłośną decyzję (3x 29-28)
126 lbs: Ben Nguyen pokonał Alptekina Ozkilica przez TKO (ciosy w parterze), runda 1, (4:59)

BONUSY:

Kierownictwo UFC po UFC FN 69 w Adelaide wyróżniło czterech zawodników. W gronie szczęśliwców znaleźli się: Robert Whittaker, James Vick, Daniel Hooker oraz Alex Chambers. Nagroda za „walkę wieczoru” nie została przyznana.

Komentarze

  • Jake Mattews pod koniec pierwszej rundy „zostawił głowę” w klinczu, James Vick wykorzystał prezent i zadusił swojego przeciwnika pozostając niepokonanym.

  • Sean O’Connell już w pierwszej rundzie uzyskał na tyle mocną przewagę, że sędzia pojedynku postanowił oszczędzić zdrowie Anthony’ego Perosha…Kolejna porażka gospodarzy.

  • Whittaker odnosi zwycięstwo z Bradem Tavaresem. Australijczyk trafił lewym sierpowym i posadził swojego przeciwnika. Tavares próbował dwukrotnie wstawać, ale za każdym razem był kontrowany przez lewy sierpowy Roberta Whittakera. WOW!!!!!!!!!!

  • Pierwsza runda zdecydowanie na korzyć Stipe Miocica. Amerykanin zdecydowanie górował w wymianach stójkowych, a pod koniec rundy zanotował sprowadzenie. Stipe mógł spokojnie popracować nad ważącym ponad 120 kilogramów zawodnikiem.

  • Druga runda rozpoczęła się od pracy w stójce. Miocic postanowił po raz kolejny pójść po obalenie za jedną nogę i przez pierwszą część walki pracował w parterze. Następnie chcąc iść po kimurę Hunt zdołał uciec i wstać na nogi. Pod koniec rundy „Super Samoan” wystrzelił ciosami pokazując swojemu oponentowi, że nie zapomniał jak skutecznie uderzać i nokautować. Z niecierpliwieniem czekamy na 3 rundę.

  • Trzecia runda potoczyła się zgodnie z przewidywaniami. Stipe po raz kolejny obalił bezradnego Marka Hunta. Cała runda to nieustanne pasmo „pracy z góry” oraz prób poddań. Wielokrotnie Amerykanin pokazywał sędziemu, że jego przeciwnik nie reaguje na uderzenia. Mark mógłby wielu zawodników nauczyć serca do walki. Ostatni dzwonek na odrabianie strat.

  • IronMike

    Stipe Miocic zajmie miejsce Filipovica ? Ja mysle ,ze moze zajac.