UFC FN Berlin: Peter Sobotta vs. Sergio Moraes kolejnym pojedynkiem dodanym do karty walk w Berlinie

autor:
05 Maj 2015
UFC FN Berlin: Peter Sobotta vs. Sergio Moraes kolejnym pojedynkiem dodanym do karty walk w Berlinie

peter-sobotta-ufc-krakow

Niewyobrażalną stratą byłoby niezakontraktowanie kolejnego występu Petera Sobotty (14-4-1) na gali w Niemczech. Urodzony w Zabrzu, a reprezentujący barwy naszego zachodniego sąsiada zawodnik zmierzy się 20 czerwca z Sergio Moraesem (9-2) podczas UFC Berlin. Pierwotnie do starcia miało dojść do gali w Krakowie, ale w związku z kontuzją Petera walka została odwołana.

Sobotta będzie starał się przedłużyć passę zwycięstw do siedmiu. Posiadacz czarnego pasa BJJ w ostatniej walce pokonał Pawła Pawlaka przez jednogłośną decyzję, co było jego pierwszym występem w amerykańskiej organizacji od 2010 roku. Wtedy po trzech kolejnych porażkach został zwolniony z organizacji. Dzięki ciężkiej pracy i kolejnym zwycięstwom powrócił do organizacji i z pewnością zrobi wszystko, aby udowodnić, że wciąż należy do europejskiej czołówki wagi półśredniej.

Sergio Moraes w zadebiutował w 2012 roku po tym, jak w doszedł do półfinału „TUF-a”. Brazylijczyk w debiutanckiej walce został wypunktowany przez Cezara Ferreiry. Następnie odniósł trzy, zasłużone zwycięstwa. Dzięki umiejętnym wykorzystaniu BJJ poddał Renee Forte oraz Neila Magny’ego. W ostatnim występie na gali UFC Poland wygrał przez jednogłośną decyzję byłego mistrza PLMMA Mickaela Lebouta.

Komentarze

  • RZDZ

    dobra walka będzie, i jeszcze w Berlinie

  • Typer

    oby Sobotta sprał mu tyłek, niech się zadomowi w UFC