Dana White: Trzech kandydatów ma szansę na walkę o pas wagi ciężkiej. Arlovski, Miocic oraz Dos Santos

autor:
19 Czerwiec 2015
Dana White: Trzech kandydatów ma szansę na walkę o pas wagi ciężkiej. Arlovski, Miocic oraz Dos Santos

dana_white_konferencja_ufc178

Wydaje się, że świeżo upieczony mistrz UFC w wadze ciężkiej Fabricio Werdum (20-5-1), nie będzie miał długiej przerwy po spektakularnym zwycięstwie nad Cainem Velasquezem. Według prezesa UFC największą szansę na walkę o pas z Brazylijczykiem mają Andrei Arlovski (24-10) oraz Stipe Miocic (13-2).

W kontekście walki o pas rozważana jest również kandydatura Juniora Dos Santosa (17-3), ale w związku z licznymi kontuzjami, występ został odsunięty w czasie.

Dana White został zapytany o potencjalnych pretendentów podczas internetowego czatu z fanami poprzedzającego galę UFC, która w najbliższy weekend odbędzie się w Berlinie.

Rozważana jest opcja ze Stipe lub Arlovskim. Dos Santos mógłby wziąć walkę, zgadzam się. Mógłby, ale jest kontuzjowany, więc nie ma takiej możliwości na ten moment. Nie podjęliśmy (jeszcze) decyzji. Wiem, że pojawiły się informację, że to Andrei będzie pretendentem, ale pracę nad tym zestawieniem dopiero trwają.

Andrei Arlovski w tym momencie przeżywa drugą młodość w UFC. Od porażki w 2013 roku z Anthonym Johnsonem wygrał pięć kolejnych pojedynków, z czego trzy w UFC. W pokonanym boju pozostawił Brendana Schauba, następnie znokautował Antonio „Bigfoota” Silvę oraz zastopował Travisa Browne. Co ciekawe, podczas UFC 70 w kwietniu 2007 roku pokonał przez decyzję obecnego mistrza, co byłoby świetnym argumentem marketingowym do zorganizowania takowego pojedynku.

Z drugiej strony świetną alternatywą dla kandydatury Białorusina, wydaje się zestawienie Miocica z Fabricio Werdumem. Posiadający chorwackie korzenie zawodnik wygrał cztery z ostatnich pięciu występów. Pomijając porażkę z Juniorem Dos Santosem pokonanie takich zawodników jak: Gonzaga, Nelson, czy Hunt nie jest bez znaczenia w kontekście walki o pas.

Trzecim z kandydatów jest Junior Dos Santos, który jest najwyżej z pretendentów w rankingu wagi ciężkiej. Były mistrz pokonał Werduma podczas swojego debiutanckiego występu w UFC w zaledwie 70 sekund. Wydaje się, że wielce prawdopodobne byłoby zestawienie go ze swoim krajanem, ale najistotniejszą przeszkodą jest na ten moment stan zdrowotny zawodnika Nova Uniao.

Komentarze

  • Typer

    ja chcę Santosa i tyle w temacie 🙁

  • Lecter

    jak Santos odpada, to z tej dwójki wole Arlovskiego ;0

  • DREAMCATCHER

    Andrei to jedyna opcja, Stipe odpada przez porażkę z Cigano. Kto by sie tego spodziewał