David Allen niespodziewanie zrezygnował z posady w UFC

24 Czerwiec 2015
David Allen niespodziewanie zrezygnował z posady w UFC


Zaledwie po pół roku od przejęcia stanowiska v-ce przewodniczącego i generalnego managera Europy, Środkowego Wschodu i Afryki, David Allen postanowił zrezygnować z posady w UFC.

Jeszcze kilka dni temu mieliśmy okazję osobiście porozmawiać z Allenem, który absolutnie nie dał po sobie poznać, że coś jest na rzeczy. Informację jako pierwszy, przekazał magazyn Fighters Only, a oficjalnie potwierdziło niedawno szefostwo UFC.

Urodzony w Dublinie, David Allen rozpoczął szerszą karierę w 1994 w firmie Adidas, później jako generalny manager NIKE na Europę, gdzie uzyskał świetne wyniki sprzedaży. W 2013 dołączył do ZUFFY, dzięki czemu Polscy fani MMA doświadczyli w kwietniu 2015 pierwszej gali UFC w Polsce oraz czteroletnią umowę na transmisję telewizyjną. Jako przyczynę jego odejścia podano „powody osobiste”. Na chwilę obecną nie podano jego zastępstwa.

Komentarze

 • Miałem okazje poznać człowieka i zamienić z nim kilka słów podczas gali w Krakowie. David wydawał się bardzo miły i otwarty. Oby tylko następca utrzymał poziom.

 • Viser

  Ale newsy dzisiaj… Ten odchodzi, Shlemenko zawieszony na trzy lata, walka Aldo-McGregor zagrożona… 🙂

 • Oskar

  To za te 8 tyś widzów w Berlinie

 • W. Mrozowski

  Może i 8 ale pierwsza umowa tv w Niemczech lada dzień.

 • rudy

  Ciekawe za co Go wyrzucili…