FEN 8: Michał Golasiński vs. Rafał Lewoń oficjalnie na kolejnym Summer Edition w Kołobrzegu

30 Czerwiec 2015
0
FEN 8: Michał Golasiński vs. Rafał Lewoń oficjalnie na kolejnym Summer Edition w Kołobrzegu


Federacja FEN wypełnia ostatnie formalności lipcowej karty walk i tym razem prezentuje całkiem ciekawe zestawienie o zabarwieniu zachęcającym również miejscowych entuzjastów MMA. Do kołobrzeskiej rozpiski dołączył właśnie Rafał Lewoń (9-4) z pobliskiego Białogardu, który zmierzy się z ogłoszonym wcześniej Michałem Golasińskim (3-2).

Lewoń jest wielokrotnym Mistrzem Polski w zapasach w stylu wolnym. Swój ostatni pojedynek, który jeszcze nie został dopisany do Sherdoga, stoczył na kwietniowym GMC, przegrywając z mocniejszym Abu Azaitarem. „Kaszana” większość zawodowej kariery w mieszanych sztukach spędził za granicą, m. in. w Niemczech, Austrii i Rosji. Ciekawe czy tym razem Lewoń również rozpocznie ostrą kampanię promującą pojedynek, jaka miała miejsce przy okazji walki ze wspomnianym Abu?

Dla 27-letniego Michała Golasińskiego na pewno będzie to jeden z najtrudniejszych testów w karierze. Reprezentant Contender Kamienna Góra niefortunnie rozpoczął zawodową karierę od porażki, ale jego ostatnie pojedynki pokazują, że za każdym razem porządnie odrabia swoje zadanie domowe. W FEN zadebiutował w marcu, wygrywając wówczas pewnym jednogłośnym zwycięstwem z Patrykiem Paduchem. Oto, co o najnowszym zestawieniu ma do powiedzenia jego trener, Paweł Oleksy:

Dla Michała jest to najtrudniejsza walka w karierze. Rafał to zdecydowanie najbardziej wymagający przeciwnik. Dodatkowo dużo bardziej doświadczony. Dzięki tej walce Michał może wiele zyskać i udowodnić zarówno kibicom jak i sobie, że jest w stanie rywalizować z coraz lepszymi zawodnikami. FEN to mocny gracz na rynku europejskim. W tej walce Michał może się pokazać szerszej publiczności i zaznaczyć swoja obecność w kategorii półśredniej.

Gala 31 lipca będzie kolejnym testem dla FEN, której sprzedaż biletów wstępu online potwierdzi jej miejsce w drabince polskich federacji. Choć wydarzenie organizowane w dość nietypowym okresie, to obecna rozpiska należy do jednej z najlepszych, jeżeli nie najlepszych jakie wyszły pod banderą Fight Exclusive Night. Zwłaszcza dla tych z Was, którzy preferują MMA ponad formułą K-1.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o