Częstochowskie KSW 32 odwołane. Pojedynek Mańkowskiego z Tsarevem przeniesiony na galę w Londynie [UPDATE]

12 Czerwiec 2015
3
Częstochowskie KSW 32 odwołane. Pojedynek Mańkowskiego z Tsarevem przeniesiony na galę w Londynie [UPDATE]

Foto: konfrontacja.com

Foto: konfrontacja.com


Tak jak niespodziewanie ogłosiliśmy 32-gą galę w Częstochowie za pośrednictwem naszego portalu, tak samo szybko zniknęła z oficjalnej strony KSW.

Częstochowski event od początku nie był łatwym orzechem do zgryzienia, a to m. in. za sprawą miejscowej Hali Widowiskowo Sportowej, które niesie za sobą pewne ograniczenia konstrukcyjne. Jak wiemy z doświadczenia, gale Konfrontacji wyciskają maksimum możliwości swoich obiektów i to właśnie ww. ograniczenia były głównym powodem dla których Martin Lewandowski miał opory w podjęciu decyzji o wejściu do świętego miasta.

Na początku dnia zniknęła data gali, dlatego od razu skontaktowaliśmy się z Maciejem Kawulskim, żeby zapytać o powody zmiany. Ten zaprzeczył jakoby cokolwiek miało miejsce, by zaledwie kilka godzin później cała rozpiska zniknęła z głównej strony. Co więcej, pojedynek o pas Borysa Mańkowskiego z Mikhailem Tsarevem został przeniesiony na event w Londynie, gdzie dodano przy okazji zestawienie Bretta Coopera z Maiquelem Falcao.

Choć nadal nie mamy oficjalnego potwierdzenia co dalej z imprezą w Częstochowie, logicznym następstwem wydarzeń było przeniesienie pozostałych fighterów z częstochowskiej rozpiski na galę w Krakowie, która zawita tam ponownie pod koniec roku. Chyba, że włodarze wdrożą plan B i znajdą nowych gospodarzy imprezy gdzie indziej.

UPDATE: Maciej Kawulski ostatecznie zmienił wcześniejsze stanowisko i potwierdził, że do KSW 32 w Częstochowie nie dojdzie. Pojedynki, które wisiały w październikowej rozpisce, zostaną przesunięte na jesienne terminy:

Podczas każdej gali KSW podwieszamy pod dachem hali setki kilogramów sprzętu m.in. oświetleniowego i nagłaśniającego. Przy zapisanych w projekcie hali w Częstochowie wartościach dopuszczalnego obciążenia jej elementów, niestety nie możemy zawiesić w niej wystarczającej ilości sprzętu, która jest niezbędna do realizacji tak dużego wydarzenia jakim jest gala KSW transmitowana na żywo w telewizji. Wspólnie z bardzo życzliwymi władzami miasta Częstochowa pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu technicznego, by gala w tym mieście odbyła się w innym terminie.

To pierwszy przypadek w historii federacji, gdy włodarze odwołali wcześniej ogłoszoną galę. Wcześniej, przez moment na włosku wisiała poznańska edycja KSW 30 w której chodziło o dofinansowanie imprezy z miasta.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PakoEL doopaTyper Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pako
Gość
Pako
Offline

Najlepiej zgonić na ciężkie oświetlenie.Heh "nasrać na strychu i na kota zwalić" Włodaże z KSW to umieją podkręcić.Applause

EL doopa
Gość
EL doopa
Offline

Oooooo to czyli z dnia na dzień Kawul sie dowiedział o odwołaniu imprezy. przykro mi bo to musiał być dla niego szok.
a co do samej gali, szkoda zawodników, ale gala sama w sobie włodarzy jeszcze mało co kosztowała, żadnej promocji przecież nie było, nie ruszyła medialna machina czy sprzedaż biletów

Typer
Gość
Typer
Offline

szkoda, że nie potrafią rozawiać z mediami i powiedzieć co się dzieje i jakie mają plany tylko rżną głupa. nie jesteśmy idiotami, zeby nas lekceważyć. celebryci kochający KSW się wam wyczerpią to zatęsknicie za fanami MMA