UFC 191: Daniel Cormier stanie do pierwszej obrony pasa w wadze półciężkiej. Rywalem Alexander Gustafsson

autor:
04 Czerwiec 2015
UFC 191: Daniel Cormier stanie do pierwszej obrony pasa w wadze półciężkiej. Rywalem Alexander Gustafsson

Foto: ufc.com/ instagram

Foto: ufc.com/ instagram


W dniu dzisiejszym potwierdziły się doniesienia odnośnie pierwszej obrony mistrzowskiego pasa przez Daniela Cormiera (16-1). „DC” już 5-go września skrzyżuje rękawice z Alexandrem Gustafssonem (16-3) w ramach gali UFC 191, która odbędzie się w Las Vegas.

Daniel Cormier dokładnie 23 maja zdobył pas UFC, pokonując przez duszenie zza pleców Anthony’eo Johnsona. Wywodzący się z zapasów zawodnik w znakomity sposób prowadził pojedynek, choć kilkukrotnie mógł zakończyć pojedynek będąc ciężko znokautowanym przez reprezentanta Blackzilians. „DC” wdał się w sprzeczkę z Ryanem Baderem podczas konferencji po gali UFC 187. Wydawało się, że to właśnie z nim stoczy swój pojedynek, ale kierownictwo organizacji UFC postanowiło, że lepszym rozwiązaniem będzie zestawienie mistrza z Alexandrem Gustafssonem.

Szwed będzie 15-stym zawodnikiem, który zawalczy o pas, pomimo porażki w ostatnim pojedynku. Gustafsson stoczył ostatnią walkę w styczniu 2015 roku, przegrywając przed własną publicznością z Anthonym Johnsonem. Szwed po pojedynku nie krył łez, gdyż po pierwsze porażka w walce wieczoru podczas szwedzkiej gali UFC boli podwójne, na dodatek zwycięstwo dałoby mu szansę walki o pas. Porażka w Sztokholmie była trudnym momentem w karierze 28-letniego zawodnika. Miejmy nadzieję, że porażka wpłynie na niego motywująco i zobaczymy kolejny, niesamowity bój z jego udziałem.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Hmm, nawet taki gigant nie ma czasami pomysłu. Przegrana w ostatnim pojedynku i kontuzja przed walką wieczoru w Berlinie, które zagwarantowały walkę o pas. Półciężka najwyraźniej przeżywa małe załamanie.

 • nitro

  Dobrze dla Janka w sumie;P

 • Moim zdaniem lepszym kandydatem byłby Ryan Bader. Po pierwsze zrobił ostatnio mega progres. Wygrał cztery walki, co prawdę decyzją, ale zawsze to zwycięstwa, niż porażka w słabym stylu, której doznał Alex w starciu a Johnsonem.

 • W. Mrozowski

  Ryan Bader najwyraźniej już rozpoczął kampanię na rzecz walki z Cormierem, sądząc po 2 konferencjach wstecz.

 • Na razie czeka go przeprawa z dziadkiem Evansem 🙂

 • DREAMCATCHER

  Bader faktycznie bardziej zasłużył na TSa, ale z drugiej strony DC vs Gus to jedna z najlepszych możliwych zestawień.
  Obawiam się tylko, żeby DC nie kleił się całą walkę, wystarczy porównać walkę z Rumblem obu zawodników.

 • TheOne

  szkoda poprzednich walk ale to zestawienie i tak mi się najbardziej podoba