ABC FIGHTERA #9: Białko jako budulec u kobiet i mężczyzn (+video)

23 Lipiec 2015
ABC FIGHTERA #9: Białko jako budulec u kobiet i mężczyzn (+video)


W dziewiątym odcinku ABC FIGHTERA, Jakub Mauricz postarał się wytłumaczyć różnice a w zasadzie ich brak w procesie odżywiania kobiet i mężczyzn. Tym samym zbliżamy się do półmetka pierwszej serii i czas rozszerzyć kolejną o nowe pomysły.

Komentarze

 • Typer

  no ale jak ktoś jest na dukanie, to wiadomo, ze nie jest sportowcem tylko spaślakiem który za wszelką cenę nawet swojego zdrowia chce zrzucić kilogramy…i o zgrozo to działa

 • nitro

  Większość tych cud diet to samobój…. żywienie powinno być zbilansowane!

 • Kokos80

  ja stosuje diete i mam dokladnie 0,8 g na 1 kg. takie same efekty jak mialem 2 g na kg.

  nie ma sensu jesc duzo bialka, bo to obciaza organizm, wiele chorob wynika z takiej diety. organizm fiksuje, tworza sie patologie. najwazniejsze, zeby byla odpowiednia ilosc wegla, a bialko ma sluzyc glownie do odbudowy. do regeneracji organizmu.

 • W. Mrozowski

  Ja ostatnio tylko duże ćwiczę. Dieta jest przereklamowana… prowokacja Jakuba :>

 • nitro

  Kokos80 i tak z ciekawości, da się na tym coś zbudować? Ja sobie nie wyobrażam jeść 2g na 1kg ;P

 • Kokos80

  jest proces budowy i odbudowy. za kazdym razem gdy trenujesz, niszczysz miesnie, twoj organizm zawsze odbuduje te mikro ubytki… do tego potzebne jest bialko. to jest wlasnie ta regeneracja. musisz miec energie na trening jak i na odbudowe. gdy ternujesz i podnosisz sobie obciazenia, to organizm ma sygnal, zaczyna sie dostosowywać, nastepuje nie tylko odbudowa ale i powiekszenie masy miesniowej o ile jest z czego, jak robisz mase musisz zwiekszac obciazenia i ilosc bialka, wowczas tez zazwyczaj mamy wzrost naturalnego testosteronu.

  te ostre masowki to sa wlasnie 2 g .

  dodam, ze wraz z wiekiem organizm jest slabszy, i wszystkie procesy odbudowy ida slabiej. tak samo jest z kontuzjami. wszystko dluzej sie naprawia. tez trzeb zauwazyc, ze branie sterydow przyspierza proces regenracji i budowy, ale… tez w dluzszej perspektywie przyspiesza proces starzenia sie i pozniej bez koksu idzie ciezej.

 • bandogs

  a bialko tez powinno się wliczać z ryzu?czy wyciogac je i obliczac tylko z miesa np. z piersi z kurczaka czy całkowicie wliczać np. kurczak ryz +tluszcze wiczyc bialko z ryzu kurczaka czy bialko z ryzu nie jest tak wartosiowe jak z piersi?iprzyswajalne i pelnowartosciowe?jak się trzymać obliczania?

 • Kokos80

  bialko roslinne sie nie liczy, tez radze wykluczyc mleko, a zostapic je np. jogurtem. z mies wykluczyc wieprzowine. najlepiej pol brac z odzywek (ale tych czystych, bez slodzikow itp.) a druga polowe naturalnie.

 • EL doopa

  jedna dieta jaka znam przynosi efekty chudnięcia – wpierdalaj mniej. jedna dieta jaką znam przy ćwiczeniach – balansuj składniki jak MAuricz każe ;