Jose Aldo wypada z UFC 189. Chad Mendes vs. Conor McGregor o tymczasowy pas

01 Lipiec 2015
10
Jose Aldo wypada z UFC 189. Chad Mendes vs. Conor McGregor o tymczasowy pas


To już oficjalna wiadomość. Raporty o kontuzji Jose Aldo wykluczyły możliwość jego udziału w zbliżającej się obronie pasa na UFC 189. W jego miejsce wskoczył Chad Mendes, który od kilkunastu dni pozostaje w przygotowaniach na wszelki wypadek.

Ten scenariusz ma swoje mocne oraz słabe punkty programowe. Każdy chciał na pewno zobaczyć moment eskalacji emocji pomiędzy mistrzem i pretendentem do pasa wagi piórkowej, ale z drugiej strony wreszcie zakończyła się trwająca telenowela nowych doniesień i spekulacji na temat tego, czy Brazylijczyk pojawi się w oktagonie. Po drugie, choć proces przygotowań Mendesa odbiegał mocno od ideału, wreszcie skończył się okres ochronny dla Conora, który raz po raz był zestawiany z dala od rywali z mocnymi zapasami.

Informację w gorzkim tonie przekazał Dana White, który jeszcze przed oficjalną informacją powiedział, że jedną nogą jest w już w grobie:

Andre Pederneiras, trener od Jose powiedział, że jego żebra cały czas go bolą i Aldo nie będzie walczył. Dlatego Chad Mendes zmierzy się teraz z Conorem o tymczasowy pas.

Jose Aldo wycofał się z pięciu walk o pas. Conor McGregor jest gotowy do walki, nr 1 na świecie. Chad Mendes też jest gotowy, więc to ma sens. Zawalczą o tymczasowy pas i jak tylko Jose Aldo będzie gotowy, wówczas może walczyć o unifikację tytułu.

To decyzja Jose Aldo. Zdecydowanie nie czuję się z tym świetnie. Wydaliśmy mnóstwo pieniędzy na promocję tego pojedynku. Mnóstwo ludzi było podekscytowanych tym starciem, więc na pewno wszyscy czujemy się zawiedzeni.

Gala UFC 189 została poprzedzona światowym tournee promującym pojedynek i było to największe medialne wydarzenie w historii UFC w związku z jakimkolwiek pojedynkiem w federacji. Wg Chaela Sonnena, poza podstawowymi wypłatami, na stole leżało dla zawodników 3,5 mln dolarów udziału zysków ze sprzedaży subskrypcji PPV. Nic dziwnego, że pretendent nie zostawił suchej nitki na niedoszłym rywalu:

Jeżeli ten człowiek obawia się o swoje życie, nie możemy zmusić go żeby wszedł do oktagonu i stawił mi czoła. Czuję, że się mnie boi. Lekarz zezwolił mu na pojedynek, to są bruzdy, a on i tak postanowił się wycofać. Prawomocnie, pas powinien być mu odebrany a my powinniśmy walczyć o tymczasowy pas, lub w mojej opinii, o prawdziwy tytuł.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KATJose Aldo nie zgadza się z ideą tymczasowego pasa i porównuje go do zabawkiBuszek Andrzejkamerlingmmamovieslap Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KAT
Gość
KAT
Offline

Aldo chyba czuje, że nie na rękę byłaby jego wygrana

KAT
Gość
KAT
Offline

taka sama sytuacja była z Silvą jka z Aldo, wypalił się im byznes i chcą nowej gwiazdy. ile można mieć tego samego miszcza

Buszek Andrzej
Gość
Buszek Andrzej
Offline

Dziwne rzeczy się dzieją. McGregor dostaje walkę o tytuł po obiciu Sivera notowanego wówczas na miejscu 6 który teraz popada w niebyt rankingowy. UFC chcę kuć żelazo póki gorące i wystawia Irlandczyka do walki z Aldo który który po tygodniu dramatu decyzuje się nie walczyć i omija go około 3 milionów procentu ze sprzedaży PPV. McGregor dostaje walkę o tymczasowy pas tylko dlatego, że jest McGregorem a nie z powodu nieaktywności mistrza kategorii. Teraz w przypadku przegranej Connora federacja ma problem bo będzie musiała go zestawić już tylko z Frankim Edgarem i znów mozolnie doprowadzać McGregora do walki o pas.

kamerling
Gość
kamerling
Offline

Chyba najlepsze rozwiązanie to wygrana The Notoriousa. Potem walka z Aldo unifikacyjna. 

Jak wygra Chad to pojedynek MacGregor vs Aldo to będzie już IMO mniej więcej jak Chalidow – Drwal . 

mmamovieslap
Gość

@Buszek Andrzej Zły jestem, bo ten zawodnik tak często wypada że powinien stracić pas. Jeżeli ktoś ciągle się sypie, to albo nie ma zdrowia, albo niech zmieni przygotowania, bo tracą na tym kibice.

Buszek Andrzej
Gość
Buszek Andrzej
Offline

@mmamovieslap : Aldo był poddany testom na mocz 12.06

Szkoda tych kilku milionów wydanych na promocję. Zastępstwo jest godne ale ja np. już raczej PPV nie wykupie co natomiast zrobiłbym bez wątpienia w przypadku walki o pas Aldo.

Typer
Gość
Typer
Offline

o ja jebie

vamos
Gość
vamos
Offline

psychicznie też pewnie jest rozj..any bo wszyscy wiedza że jest okaleczony, jedno czyste kopniecie, jeden czysty cios i siada, przecież wystarczy ze ma obita wątrobę i nic na zdjęciach i usg nie wychodzi a ból jest tak dotkliwy jak przy złamaniach że ani stać ani leżeć ani się skręcić, kto tego doświadczył wie i w zależności od stłuczenia może taki stan trwać naście dni.

mmamovieslap
Gość

Słabe to jest. Szuka wymówki, bo albo się nie zdążył wyczyścić, albo jest inny powód.