"Przegrałem zanim wszedłem na ring." – Michał Wiencek po porażce na M-1 Challenge 59

07 Lipiec 2015
3
"Przegrałem zanim wszedłem na ring." – Michał Wiencek po porażce na M-1 Challenge 59

Foto: m-1global.com

Foto: m-1global.com


Piątkowy pojedynek Michała Wiencka w Kazachstanie trwał niestety krócej, niż rozpakowanie ulubionych przekąsek i rozłożenie się na wygodnej kanapie. Oficjalne 49 sekund wg Sherdoga w pojedynku z Shavkatem Rakhmonovem pozostawiło spory niedosyt emocji, które bielszczanin postanowił ubrać w słowa tuż po powrocie do domu.

Jak się okazuje, przyczyną chaotycznego przebiegu pojedynku była presja związana z występem, co można było wyciągnąć z wiadomości umieszczonej przez Michała na facebooku:

Parę słów już naprawdę ode mnie odnośnie porażki jaka miała miejsce na gali M-1 Challenge w Astanie. Nie będę się tu w żaden sposób tłumaczył, unosił nosem i mówił, że to był fart. Walka przegrana z kretesem, nie zdążyłem nic pokazać, bo tak naprawdę przegrałem ją już zanim wszedłem na ring, wysiadłem psychicznie, nie wytrzymałem presji, która tak naprawdę powinna być po jego stronie, bo walczył na swojej ziemi. Nie wiem czemu tak się stało, poprzednio tak nie miałem. Chaotycznie rozpoczęty pojedynek, jakieś ciosy w powietrze, to było wręcz pewne, że mnie prędzej czy później trafi i tak się też stało. Później desperackie ratowanie się idąc po nogi i na koniec ta gilotyna, która była tak szybko i ciasno zapięta, że nawet nie zdążyłem zareagować. Masakra jakaś. Nie wiem co o tym w wszystkim myśleć, to moja pierwsza tak żałosna porażka i najgorszy koszmar każdego zawodnika, tyle przygotowań dla 47 sekund walki. Pozostaje mi teraz przemyśleć to wszystko, odpocząć i wrócić do treningów, nie cofnę czasu, trzeba iść do przodu. Jeśli poczuję znowu głód walki to na pewno mnie jeszcze zobaczycie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RZDZmmamovieslapruchmistrz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RZDZ
Gość
RZDZ
Offline

włąśnie, może jakby zespół znalazł lepszy, trenerów, itp, bo właśnie prywtwane życie i psycha dla zawodnika to 80% mocy

mmamovieslap
Gość

Michał ma niesamowite warunki fizyczne na swoją kategorię wagową. Grunt to dobre wnioski po porażce.

ruchmistrz
Gość
ruchmistrz
Offline

wow, po takich komunikatach ta porażka wydaje się mniej starszna… głowa do góry, myślącym i uczącym się na błędach fani sprzyjają 🙂