Damian Stasiak kontra Erik Perez na listopadowej gali UFC w Meksyku

19 Sierpień 2015
Damian Stasiak kontra Erik Perez na listopadowej gali UFC w Meksyku


Kolejne, jeszcze nieoficjalne sygnały zwiastujące koniec wakacyjnego lenistwa. Do karty walk UFC Fight Night 78 w egzotycznym Meksyku, dodano właśnie pojedynek Damiana Stasiaka (8-3) z notowanym w rankingu Erikiem Perezem (14-6).

To bardzo dobra wiadomość dla polskiego fightera, który w kwietniu zadebiutował i przegrał na UFC w Krakowie przez decyzję. Jego rywal jest notowany na 15 miejscu w rankingu i ma za sobą sześć pojedynków dla amerykańskiej federacji, z których zwyciężył cztery. Potencjalne zwycięstwo powinno wepchnąć go do rankingowej drabinki.

Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że meksykańskie pochodzenie z miejsca plasuje Pereza w roli faworyta przed własnymi fanami. Gala odbędzie się 21 listopada w mieście Monterrey, w Meksyku. W walce wieczoru zmierzą się Matt Brown vs. Kelvin Gastelum. Informacja nie została jeszcze potwierdzona przez UFC.

Komentarze

 • Typer

  zaskakująco świetne zestawienie dali. wielkie oczekiwania wobec Damiana teraz są

 • Kokos80

  juz oficjalnie na stronie UFC.

 • Mocne zestawienie i dobry test dla Damiana. Wkrótce też będzie ogłoszona walka Grabowskiego, tylko co się stało z „Nieśmiertelnym”? Redaktor Wojciech ma jakieś newsy, bo po treningach w Ankos Zapasy zapadł się pod ziemię.

  • W. Mrozowski

   Pewnie cisza przed burzą.

 • W. Mrozowski

  @Kokos
  Szukam potwierdzenia i nie widzę. Link por favor…