Fight Exclusive Night rozważa zmiany regulaminowe [UPDATE]

31 Sierpień 2015
Fight Exclusive Night rozważa zmiany regulaminowe [UPDATE]


Jeżeli mierzyć się, to tylko z najlepszymi. Paweł Jóźwiak najwyraźniej wychodzi z tego założenia, bo na swoim Twitterze zapowiedział wprowadzenie zasad, które na świecie uznawane są za standard.

Ciosy łokciami, testy antydopingowe, oktagon i walki mistrzowskie na dystansie 5 rund! FEN planuje zmiany.

Brzmi znajomo? Wcześniej podobne nowości zapowiadał właściciel Profesjonalnej Ligi i część z nich faktycznie zrealizował. Gale transmitowane „Extra” mają łokcie, oktagon jest na stałe, testy antydopingowe były (red. jeden i pół raza: Józef Warchoł, Bartłomiej Kurczewski i Marian Ziółkowski z wynikami negatywnymi). Pozostała jedynie kwestia pięciu rund, które akurat FEN zrealizował jako pierwszy przy walce o pas Tymoteusza Świątka.

Swego czasu kontrole antydopingowe zapowiadał również PROMMAC, który wkrótce po tym zakończył działalność. Co ciekawe, sporo osób spekuluje, że Maciej Kawulski ogłosi dzisiaj sporo nowości związanych z KSW i nie będą to newsy dotyczące nowych zestawień a bardziej zbliżone do wcześniej opisanych. Poczekajmy do godziny 20:00.

UPDATE: Udało nam się uzyskać krótką wypowiedź od Pawła Jóźwiaka, który skomentował swój wpis:

Chcemy iść w światowe trendy i stąd pomysł wprowadzenia łokci. Natomiast walka Świątek vs. Marinho była dla nas historyczna ze względu na pierwszy pas w federacji, a 5 rund było uhonorowaniem tej chwili. Ideę tę będziemy chcieli kontynuować.

Komentarze

 • Czyli można się domyślać jakie zmiany będzie proponować również KSW. Swoją drogą, to co z tym „Nieśmiertelnym”? Unicestwili go? Było dużo szumu i nagle jest cisza o Tymku.

 • LUKASSSO

  KSW też planuje te zmiany 😉

 • Typer

  widać że się mocno dwie organizacje nie lubią, pytanie tylko kto komu bardziej będzie potrafił zaszkodzić jak się zaweźmie.

 • Viser

  Tsa… Niech lepiej zajmą się wypłatami dla zawodników bo wczoraj wyszła ciekawa wtopa, Marcin Wrzosek musiał ubiegać się o swoją wypłatę na drugiej stronie o MMA w komentarzach, dopiero wtedy doszli do porozumienia, hahaha… Śmiech na sali, i oni chcą testy antydopingowe wprowadzić ? Chyba dla jednego zawodnika bo ciekawe skąd $$$ będą mieli.
  5 rund też łatwo wprowadzić, ciekawe jak zawodnicy sobie z tym poradzą bo ostatnia walka na takim dystansie pokazała… A zresztą… Wystarczy obejrzeć.

 • Magda S.

  ogłosili tylko rozważania, czy to co KSW już lata świetlne temu, poczekajmy aż wprowadzą regulaminowo

 • W. Mrozowski

  @Viser
  Sprawa ma drugie dno i to poważne,o którym Paweł Jóźwiak nie wspomniał a powinien, jeżeli to w 100% prawda. U nas strzela się tylko w kierunku promotorów. Dlatego nigdy nie jestem aktywnym komentatorem wydarzeń, gdy nie znam tematu z różnych punktów widzenia.

 • W. Mrozowski

  P.S. Najsłabszym ogniwem tweeta Pawła są testy antydopingowe, cała reszta OK. Nic nie da wyrywkowa kontrola, co najwyżej garstka fanów poklepie federację po plecach. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłbym na inne potrzeby, a jest kilka bardziej istotnych wewnątrz FEN-u na ten moment.

 • Viser

  Problemy z manager’em były, o jakieś bilety itd… Ogólnie cyrk, mimo wszystko to tylko pokazuję, że FEN jedyne co może to uczyć się i kopiować od KSW bo o rywalizacji to tutaj mowy nie ma, skoro dopiero teraz wysłali wypłatę gdy ten syf wyszedł na zewnątrz…
  Co do tych zmian to fakt, reszta oprócz testów jest okej, bo przecież na takie testy trzeba mieć $, chyba że chcą sprawdzać dwóch zawodników…
  No i te 5 rund… Zobaczymy jak sobie zawodnicy z tym poradzą.