Joanna Jędrzejczyk wśród uczestników nowej kampanii UFC "Go Big". Obrona pasa potwierdzona na styczeń

25 Sierpień 2015
Joanna Jędrzejczyk wśród uczestników nowej kampanii UFC "Go Big". Obrona pasa potwierdzona na styczeń


Jest „hashtag”, jest impreza. UFC ogłosiło przed chwilą nową serię eventów o podtytule „Go Big”, wskazując fanom pojedynki, których nie powinni opuścić. Wśród typowanych na duże walki znalazła się Joanna Jędrzejczyk (10-0).

Serię „Go Big” rozpocznie gala UFC FIGHT NIGHT: „BARNETT vs. NELSON” 26 września a moment kulminacyjny przypadnie na 2-go stycznia, czyli UFC 195 na którym wystąpi polska mistrzyni. Amerykańska federacja cały czas nie wie jednak, kto będzie jej przeciwniczką. Sytuację komplikuje fakt, że pretendent Claudia Gadelha jest w trakcie kontuzji palca a zapowiadana jako „Plan B” Maryna Moroz przegrała w zeszłą niedzielę.

Pozostali uczestnicy kampanii Go Big to oczywiście jej mistrzowie: Ronda Rousey, Daniel Cormier, Conor McGregor (tymczasowy), Robbie Lawler, Joanna Jedrzejczyki Rafael Dos Anjos oraz tacy zawodnicy jak Alexander Gustafsson, Carlos Condit, Luke Rockhold, Donald Cerrone, Dan Henderson, Holly Holm i Vitor Belfort. Kompletna lista 20 fighterów będzie gotowa na dniach.

Dziwi arogancja federacji, która póki co pominęła niepokonanego od 18 pojedynków mistrza Jose Aldo, w oficjalnym komunikacie wrzucając zamiast niego Conora McGregora z dopiskiem mistrz. W historii światowego lidera jeszcze nigdy nie było tak niezgodnych ze sportowymi zasadami zagrań, jak przez ostatni rok i nie dotyczy to tylko osoby Irlandczyka.

Komentarze

  • Pako

    UFC zrobiło się naprawdę biznesowe,jeśli Aldo miał by źle to by odszedł z UFC, a bynajmniej poszedł by na drogę sądową.