Maryna Moroz planem awaryjnym dla Joanny Jędrzejczyk w razie przedłużającej się kontuzji Claudi Gadelhi

22 Sierpień 2015
Maryna Moroz planem awaryjnym dla Joanny Jędrzejczyk w razie przedłużającej się kontuzji Claudi Gadelhi

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Trenerzy Arrachionu Olsztyn z powodzeniem mogliby pracować jako agenci wywiadu, bo niemal do perfekcji opanowali sztukę wywiedzenia dociekliwych dziennikarzy w pole. Prawie udało im się to ponownie, jednak jak ustaliliśmy własnymi drogami, poza bardzo pewną opcją rewanżu Joanny Jędrzejczyk (10-0) z Claudią Gadelhą (13-1), ZUFFA ma plan B.

Zanim federacja UFC ogłosi mocne doniesienia o styczniowym co-main evencie polskiej mistrzyni w Las Vegas, warto wiedzieć, że na drodze do pasa stoi także Maryna Moroz (6-0), która w kwietniu miała małą utarczkę z Jędrzejczyk, chwilę po pamiętnym poddaniu Joanne Calderwood (10-1).

„Żelazna Dama” z Ukrainy musi jednak spełnić podstawowy warunek, plus potrzebne jest jej jeszcze trochę szczęścia. Najpierw musi wygrać jutrzejsze starcie z Valerie Letourneau (7-3) w Kanadzie. Po drugie, kontuzjowana Gadelha musi stwierdzić, że nie zdąży zregenerować uszkodzonego palca i wycofa się z pojedynku. Pożyjemy, zobaczymy.

Komentarze

 • Loku

  Śmiech na sali…

 • Buszek Andrzej

  Jakiś żart, żeby zawodniczka domagała się walki o pas po JEDNEJ wygranej walce. Mam nadzieje, że Letourneau wybije jej z głowy ten nonsens.

 • DREAMCATCHER

  Moroz ma umiejętności i psychikę, nie będzie łatwo.

 • wyzszy

  już tak nie psioczcie na tą Moroz. boks ma dobry co było widać w walce ze szwedką teraz tą walkę też wygra i moim zasługuję na tą szansę ta dywizja jest słaba i nikogo innego sensownego nie ma a Aśka walczyć z kimś musi;)

 • RZDZ

  szkoda, w związku z takim zestawieniem i daniem go na las vegas, nie dziwie sie że fani mogą być rozczarowani a to przecież ma byc mistrzymi wagi a nie figurantka ala ładna buźka do pokazywania. szkoda, no szkoda

 • vamos

  nie ma się co dziwić, w dywizji poza Asią i Ghadela jest słabo

 • john66

  Ta Moroz na pewno jest dużo lepsza niż ta Esparza i Penne,które w ogóle boksowac nie umieją.

 • Loku

  Mówiłem, że to jeszcze nie czas… Moroz przed walką uplasowała się na 7 pozycji w rankingu, powinna była stoczyć zmierzyć się z którąś z wyżej klasyfikowanych pań w dywizji. W kontekscie potencjalnej walki o pas, bez sensu było zestawienie jej z będącą poza rankingiem Letourneau. Maryna sieje wiatr, ale mało który cios dochodzi celu. Mimo, iż Kanadyjka była mega wolna to bez problemu blokowała i kontrowała ciosy Moroz, nie wspominając o tym jak skontrolowała oktagon. Moroz nie pokazała się z najlepszej strony, Aśka nieźle by ją zmieliła…

 • TheOne

  szkoda że te kobiece dywizje są takie nadmuchane, potem są takie sytuacje jak ta że nie ma komu z kim walczyć

 • Pingback: Valerie Letourneau prawdopodobną rywalką Joanny Jędrzejczyk w walce o pas()