Nowe, zaostrzone zasady antydopingowe obejmujące europejskich zawodników UFC już od 1 października

20 Sierpień 2015
8
Nowe, zaostrzone zasady antydopingowe obejmujące europejskich zawodników UFC już od 1 października


„So You wanna be an Ultimate Fighter?” – najpierw musisz podpisać pakt w którym zgadzasz się na mocną inwigilację życia prywatnego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze szczegóły nowego systemu badań antydopingowych, które zasięgiem obejmą również zawodników UFC z Polski. Część z nich jest dla nas mocnym zaskoczeniem i oznacza dobrowolną kontrolę codziennych zajęć, a to wszystko już od 1 października 2015.

Informacje te nie były dotąd publikowane, ale nam udało nam się dotrzeć do ich treści. Dokumenty zostały stworzone we współpracy z pozarządową agencją antydopingową USADA:

1. TESTY POZA ZAWODAMI DLA SPORTOWCÓW SPOZA STANÓW ZJEDNOCZONYCH
Pierwsze, szersze informacje na ten temat były podane na konferencji prasowej przy okazji UFC w Krakowie. Tym samym zawodnicy m. in. z Polski, gdzie nie działają Komisje Stanowe, muszą się mieć na baczności. W badaniach uczestniczyć będą wybrane, licencjonowane laboratoria na terenie danego kraju.
2. REGULARNA AKTUALIZACJA MIEJSCA POBYTU
Każdy zawodnik otrzyma tak zwany formularz stałego pobytu i na jego podstawie funkcjonariusze prowadzący kontrole antydopingowe będą czerpali wiedzę o bieżącym miejscu pobytu (szkoła, praca, treningi oraz inne aktywności). Formularze można wypełniać na stworzonej do tego celu stronie www lub przez aplikacje mobilne dla każdego istniejącego systemu operacyjnego dla telefonów komórkowych.
3. SYSTEM KAR ZA NIEDOSTOSOWANIE SIĘ DO NOWEGO SYSTEMU
Jeżeli inspektor nie znajdzie zawodnika na podstawie aktualizacji jego miejsca pobytu, lub jeżeli formularz nie zostanie wypełniony w danym terminie, ewentualnie są niekompletne/nieprawdziwe, to wynik testu zostanie uznany za negatywny. Trzy negatywne wyniki testu w ciągu roku czasu oznaczają zawieszenie na okres dwóch lat z zakazem walk.
4. PASZPORT BIOLOGICZNY DLA KAŻDEGO FIGHTERA
System paszportów biologicznych znamy już z innych sportów i polega na tym, że każdy sportowiec ma przypisane typowe dla niego parametry krwi. Wszelkie odchylenia od normy będą sygnałem dla analityków, że coś zawodnik mógł być pod wpływem zabronionej substancji.
5. ZAKAZ STOSOWANIA KROPLÓWEK
Temat zbijania wagi i dalszego nawadniania opisywaliśmy już wcześniej. Od 1 października dopuszcza się jedynie doustne formy nawadniania organizmu.
6. CZAS START
Projekt wchodzi w życie od 1 października tego roku. Każdy zawodnik podlega mu przez pełne 365 dni w roku i nie obowiązuje go okres wolny od programu antydopingowego. Na koniec każdego kwartału licząc od końca grudnia, zawodnicy muszą uzupełnić plan zajęć na następny kwartał i przy ewentualnych zmianach w planowaniu niezwłocznie powinni zaktualizować uprzedni plan.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Aplikacja USADA dla zawodników nie działavamosrudyGROM ZPako Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vamos
Gość
vamos
Offline

z tym nawadnianiem to porażka, ciężko to sprawdzić. Ktoś kto będzie walczył z Aldo czy choćby z innym Brazylijczykiem np. z Ghadelą jak ma zamiar się nawadniać skoro wie że przeciwnik prawie na 100proc poleci w chu.a chyba nie ma wyboru? Poza tym gdy znajdą miejsce po nakłuciu żyły jaka mają pewność że to kroplówka a nie pobieranie krwi. Pilnować wszystkich po ważeniu będą? siedzieć przy łóżku w nocy lub łazić z kimś do kibla lub kąpieli?

rudy
Gość
rudy
Offline

Chyba jest to przesada, jak tak martwią się o zdrowie zawodników to niech ważenia robią w dniu gali, i nie wymagają coraz bardziej widowiskowych wyżyłowanych walk. Generalnie pomysł dobry ale skala wykonania już przesadzona.

GROM Z
Gość
GROM Z
Offline

Dobra Łysy si Spólka … ale płać jeszcze adekwatnie do tego czego wymagasz … a nie restrykcje obwarowania walki na śmierc i życie za jakieś marne ochłapy … zawodnicy innych dyscyplin już się śmieją z „frajerów”

Pako
Gość
Pako
Offline

Wszystko jest do ogarnięcia,aby tylko menager pilnował miejsc pobytu no i trzeba być czystym,tyle 🙂

kamerling
Gość
kamerling
Offline

Ciekawe który fajter pierwszy poleci za jakieś uchybienia od zasad

mmamovieslap
Gość

Jednym słowem grubo! Nie kojarzę zbyt wielu dyscyplin które mają takie regulacje.

rudy
Gość
rudy
Offline

Arbeit macht frei