Peter Sobotta vs. Kyle Noke na UFC 193 w Australii. Polak prawdopodobnie otworzy główną kartę

19 Sierpień 2015
Peter Sobotta vs. Kyle Noke na UFC 193 w Australii. Polak prawdopodobnie otworzy główną kartę


Dzień zaczął się powoli, ale z czasem zaczął się rozkręcać i kończy się deszczem cennych informacji. Przed chwilą ZUFFA oficjalnie potwierdziła kolejne pojedynki na australijską kartę UFC 193, a wśród nich starcie Petera Sobotty z Kylem Noke (21-7-1).

Polsko niemiecki zawodnik od 2011 roku pozostaje niepowstrzymany, a od czasu powrotu do UFC zaliczył już dwa mocne zwycięstwa. Co prawda spodziewaliśmy się raczej pojedynku z Sergio Moraesem, który odwołano dwukrotnie, a który zakończył się małym „Bad Blood” pomiędzy zawodnikami.

Koniec końców Sobotta otrzymał ciekawego rywala i to z kilku powodów. Kyle Noke ma mocne nazwisko, ma spore doświadczenie, a ponadto przewodził na archiwalnych galach UFC. To oznacza tylko jedno… awans dla Sobotty w przypadku wygranej w Australii. Zwłaszcza, że walczy z miejscowym. Walka prawdopodobnie otworzy główną kartę.

Federacja jednocześnie podała nazwiska pozostałych zawodników z rozpiski w Melbourne: Bisping vs. Whittaker, Perosh vs. Villante i Walsh vs. Steve Kennedy. Przez moment o udziale w wydarzeniu myślała również Joanna Jędrzejczyk. Nic w tym dziwnego, bowiem Dana White zapowiedział, że australijski stadion wypełni spodziewane 70 tysięcy fanów.

Komentarze

 • rudy

  Jak tak dalej pójdzie będzie jedynym Polakiem w UFC

 • Pako

  Nie zapominaj o Dżoanie 🙂 No Petter się wspina,przydał by się teraz jakieś efektowne KO ze strony Sobboty.

 • rudy

  Nieeeee no o Dzoanie nie da się zapomnieć 😉 Ona na pewno zagości tam na dłużej niezależnie czy by straciła tytuł z raz czy nie

 • rudy

  Ale śród facetów mi chodziło. Oni się coś słabo bronią w szeregach UFC