TUF Latin America 2 Finale: Diego Sanchez przechodzi do wagi piórkowej. Zmierzy się z byłym pretendentem, Ricardo Lamasem

autor:
05 Sierpień 2015
0
TUF Latin America 2 Finale: Diego Sanchez przechodzi do wagi piórkowej. Zmierzy się z byłym pretendentem, Ricardo Lamasem

lamas vs. sanchez

Zwycięzca 1-go sezonu TUF-a Diego Sanchez (25-7) zdecydował, że teraz będzie rywalizował w wadze piórkowej. Decyzja o tyle zaskakująca, że w przeszłości rywalizował już w wadze półśredniej oraz lekkiej. W nowej dywizji przywita go były pretendent do pasa UFC, Ricardo Lamas (15-4). Do starcia dojdzie 21 listopada w Nowym Meksyku.

Podopieczny Grega Jacksona, Diego Sanchez swój ostatni bój stoczył w czerwcu 2014 roku. Wtedy przez niejednogłośną decyzję pokonał Rossa Pearsona. Po tym pojedynku, nie mógł dojść do siebie w stu procentach. Pomimo przepracowanego okresu przygotowawczego do walki z Normanem Parke na UFC 180, okazało się, że jego przeciwnik złapał kontuzję kolana, a kiedy w jego miejsce został desygnowany Joe Lauzon, „The Nightmare” również nie ustrzegł się urazu i do pojedynku ostatecznie nie doszło.

Lamas w lutym 2014 roku stoczył bój o pas UFC należący do Jose Aldo. W pojedynku bezapelacyjnie dominował Brazylijczyk, ale potyczka była cennym doświadczeniem w karierze 33-letniego zawodnika. Następnie wypunktował Hacrana Diasa oraz poddał Dennisa Bermudeza. Następnie trafił na Chada Mendesa, ale ten był nie do zatrzymania i odprawił z kwitkiem Lamasa już w pierwszej rundzie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o