TUF 22 Finale: Frankie Edgar i Chad Mendes zawalczą w walce wieczoru

autor:
26 Sierpień 2015
0
TUF 22 Finale: Frankie Edgar i Chad Mendes zawalczą w walce wieczoru

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


W dniu dzisiejszym poznaliśmy walkę, która będzie najważniejszą podczas finałowej gali The Ultimate Fighter 22 Finale. Naprzeciw siebie staną topowi zawodnicy wagi piórkowej Frankie Edgar (19-4-1) oraz Chad Mendes (17-3) Pojedynek rozegrany 11 grudnia wyłoni najprawdopodobniej pretendenta w walce o pas. Co ciekawe dzień później na UFC 194 dojdzie do starcia w ramach unifikacji tytułu w wadze do 66 kilogramów tj. Jose Aldo vs. Conor McGregor.

Mendes wraca po porażce w starciu o tymczasowy pas UFC z McGregorem. Trzeba zaznaczyć, że zawodnik Alpha Male wziął walkę w zastępstwie za kontuzjowanego Jose Aldo, ale przebieg pojedynku mógłby wyglądać inaczej, gdyby przepracował pełny okres przygotowawczy. Teraz starcie z byłym mistrzem w wadze lekkiej zweryfikuje, gdzie w hierarchii wagi piórkowej znajduje się Mendes.

Edgar był rozpatrywany w kontekście lipcowej walki z McGregorem, ale ostatecznie kierownictwo postawiło na Medesa. Teraz będzie miał okazję udowodnić, że była to błędna decyzja. Ostatnią walkę stoczył w maju, pokonując przez jednogłośną decyzję kolegę klubowego, Chada – Urijaha Fabera. Dla „The Answera” była to czwarta wygrana z rzędu. Pokonywał takich zawodników jak: Cub Swanson, Charles Oliveira, czy też legendarnego B.J. Penna.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o