UFC 195: Ronda Rousey w kolejnej obronie pasa zmierzy się z Holly Holm. Manager Mieshy Tate zszokowany wiadomością [UPDATE]

autor:
21 Sierpień 2015
UFC 195: Ronda Rousey w kolejnej obronie pasa zmierzy się z Holly Holm. Manager Mieshy Tate zszokowany wiadomością [UPDATE]

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Ronda Rousey (12-0) w styczniu 2016 stanie do siódmej obrony mistrzowskiego tytułu. Przeciwniczką „Rowdy” będzie podopieczna Grega Jacksona Holly Holm (9-0). Do starcia dojdzie w walce wieczoru gali UFC 195, która 2 stycznia zawita do Las Vegas.

Ronda Rousey jest niekwestionowaną mistrzynią. W dwunastu zawodowych starciach, tylko raz jej pojedynek trwał więcej niż jedną rundę. W ostatnim występie znokautował Bethe Correię podczas UFC 190 w Brazylii. Po pojedynku pojawiły się powracające jak bumerang plotki na temat starcia z Cristiane „Cyborg” Justino, ale jak wielokrotnie bywało były to tylko i wyłącznie plotki.

Holly Holm przez wiele lat z powodzeniem rywalizowała w boksie, gdzie dzierżyła pasy takich organizacji jak IBA i WBF, ale od 2013 w stu procentach skupiła się na mieszanych sztukach walki. W karierze zawodowej rozpoczętej w 2011 roku zdołała wygrać już dziewięć pojedynków, z czego dwa w największej organizacji – UFC. W premierowym starciu wypunktowała Raquel Pennington, a w kolejnej walce okazała się lepsza od Marion Reneau. W wywiadzie po walce wyznała, że nie jest zadowolona i musi jeszcze popracować nad swoim stylem.

[UPDATE] Wiadomość jest o tyle zaskakująca, że kolejną pretendent miała być dopełniająca trylogii Miesha Tate, która zasłużyła czterema mocnymi wygranymi, a zwłaszcza ostatnią morderczą walką z Jessicą Eye. Manager zawodniczki jest mocno zaskoczony decyzją federacji:

Jestem absolutnie zszokowany. Dowiedziałem się tego tak jak Wy. Jestem bardzo zawiedziony słysząc tę informację. Chcę poznać powody stojące za decyzją. Brak informacji uprzedzającej nas jest dużym rozczarowaniem. Tate nawet jeszcze nie wie. Będzie całkowicie zszokowana.

Komentarze

 • Pako

  Jakoś łatwo przewidzieć wynik tej walki 🙂

 • BartezCichy

  Generalnie mimo iż Ronda jest niepodważalną mistrzynią która dominuje bezwzględnie. Po raz kolejny jest jej dobrana moim zdaniem zdecydowanie nie najmocniejsza rywalka licząc te dostępne oczywiście.UFC boi się czemu się nie dziwie , że „wielka” strikerka Holly Holm może przegrać walkę w drodze o pas. Dlatego teraz bez ryzyka z rekordem 2-0 w ufc może zawalczyć z Rowny.Zobaczymy może Ronda bd chciała się sprawdzić w stójce i nie bd to wtedy miejmy nadzieję aż tak krótka walka.

 • Viser

  And still…

 • W. Mrozowski

  Jeżeli to przypadek, że w ogromie informacji pominęli pretendent Mieshę to ok, ale jeżeli zagranie celowe to Not Cool.

 • boraicho

  Żałosne się to całe ufc się zrobiło się . Miesha była najbliżej zbicia Rondy lepiej nie ryzykować. 1 ekonomia 2 sport

 • Typer

  Cyborg juz niech nie leci sobie z promocja na nazwisku Rondy bo już nie moge o niej nawet słuchać. co do niniejszej decyzji, to jestem rozczarowany wyborem finalnego zestawienia. wielki minus za strategię dla UFC. wielkie rozczarowanie

 • Buszek Andrzej

  Historia Bantamweight już jest z góry zaplanowana. Ronda obija Holm potem obija Cyborg i wakauje pas jako niepokonany mistrz i skupia się na karierze filmowej. Misha Tate obija następnie Cyborg i staje się mistrzynią którą od tej chwili promuje UFC.