UFC Fight Night 77: Krzysztof Jotko zawalczy ze Scottem Askhamem na gali w Dublinie

autor:
03 Sierpień 2015
UFC Fight Night 77: Krzysztof Jotko zawalczy ze Scottem Askhamem na gali w Dublinie

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Krzysztof Jotko (15-1) potwierdził na łamach mediów społecznościowych, że 24 października w Dublinie stoczy czwartą walkę dla światowego giganta – UFC. Przeciwnikiem zawodnika wagi średniej będzie Scott Askham. Brytyjczyk jest weteranem rodzimej organizacji BAMMA, a w UFC może pochwalić się bilansem 1 zwycięstwa i jednej porażki.

Dla Krzyśka Jotko będzie to powrót do klatki UFC po dłuższej przerwie. Ostatni występ zanotował bowiem w październiku poprzedniego roku, kiedy to przez jednogłośną decyzję pokonał Tora Troenga. Na UFC Berlin miał zawalczyć z finalistą TUF-a, ale Jamajczyk miał problemy wizowe i ostatecznie nie doszło do starcia. Polak wielokrotnie zabiegał o pojedynek za pośrednictwem twittera, ale jak widać kierownictwo UFC ma na jego rozwój nieco odmienną koncepcję. Mamy nadzieję, że po raz kolejny zobaczymy zwycięstwo Krzyśka, które otworzy mu drogę do starcia z Urijahem Hallem.

Scott Askham zadebiutował w UFC w październiku 2014 roku. Co ciekawe, dostarczycielem premierowej porażki był Magnus Cedenblad, który jako jedyny wygrał z zawodnikiem z Ornety. W drugim z występów na UFC FN 69 znokautował kopnięciem kolanem Antonio Dos Santosa Juniora.

Komentarze

 • rudy

  Dobre wieści z rana, szkoda tylko tak ogólnie, że nie biorą Polaków do USA na walki

 • Wszystko w swoim czasie. Być może problemem jest rozpoznawalność i medialność zawodników. Jestem przekonany, że jeśli Krzysiek będzie miał 16-1, to na pewno pojawi się na gali w USA.

 • Zapowiada się ostry fight. O ile dobrze pamiętam to Magnus miał sporo problemów i pływał po ciosach Scotta.
  @rudy dla naszych to nawet lepiej, bo w USA są dość duże podatki. Chyba nawet 33% potrafią odebrać.

 • W. Mrozowski

  Krzysztof pracował nad medialnością wielokrotnie wyzywając na pojedynek Uriah Halla i robił to nawet w bardzo wysublimowany sposób. Aż dziw, że ich nie zestawili ostatecznie.

 • B. Fabiński, D. Stasiak? Kiedy oni?

 • Drwalu

  musi to przejść z rozmachem

 • BartezCichy

  Nie wiem czemu ale mam delikatne obawy Askham jest oczywiście spokojnie w zasięgu Krzyśka ale jest jeszcze wyższy od Magnusa i tę stójkę ma naprawdę solidną. Ważny będzie tutaj dobry „Game Plan”

 • Pako

  O to na Dublin pewnie jeszcze kogoś z polskich wrzucą.Jotko pewnie głodny walki.