Valerie Letourneau prawdopodobną rywalką Joanny Jędrzejczyk w walce o pas

29 Sierpień 2015
Valerie Letourneau prawdopodobną rywalką Joanny Jędrzejczyk w walce o pas


Spore zawirowania przy okazji UFC 195 z walką Rondy Rousey, mocno rozbiły koncepcję stworzenia najmocniejszej żeńskiej karty walk w historii amerykańskiej federacji, ale przy okazji wyszło na jaw nazwisko potencjalnej rywalki dla niepokonanej Joanny Jędrzejczyk (10-0).

Doniesienia Yahoo Sport mocno pokrywają się z naszym niedawnym artykułem na temat Maryny Moroz (6-1), która była stawiana w roli pretendent, pod warunkiem że zwycięży na ubiegłotygodniowym UFC Fight Night 74 z Valerie Letourneau (8-3).

Wg amerykańskiego portalu to właśnie zwyciężczyni Letourneau będzie kolejną rywalką Jędrzejczyk, co pokazuje jak blisko spełnienia marzeń była Ukrainka Moroz i jak mocno w tym biegu pomogła jej wygrana z Calderwood oraz natychmiastowe wyzwanie obecnej na hali mistrzyni.

Valerie trenuje na co dzień w American Top Team i zwyciężyła trzy pojedynki wewnątrz federacji UFC. Co ciekawe, jeszcze do niedawna była typową „kogucią”, która po debiucie w UFC zeszła do dywizji słomkowej.

Tymczasem, Polka we wtorek wylatuje do Las Vegas gdzie stanie w narożniku Jana Błachowicza. Wg oryginalnego planu najpierw miała zmierzyć się z Claudią Gadelha, która również doznała kontuzji palca.

Komentarze

 • Kokos80

  UFC juz odpierdala, oni robia sie jak boks… juz o tym wspominalem… te sedziowanie tez czasami jest bardzooo dziwne. decyzje ida w strone korzystna dla ich zarobku. Letourneau nie zasluguje na walke o pas… ale jest z Kanady, a oni tam ostatnio maja zle wyniki finsowe, chca widoczne poruszyc ten rynek. w tym kraju rekordy popularnosci bija teraz sporty kobiet, szczegolnie pilka nozna, oni ta wiedza i dlatego proboja zrobic taka walke.

 • Loku

  Fatalny mismatch… Letourneau w walce z Moroz była mega statyczna i powolna, Aśka to wykorzysta i szybko ją przemieli

 • Wygrała 3 walki i jest wystawiona na przetarcie przed walką Asi z Klaudiuszem. Moroz wciąż jest niebezpieczna i jeszcze powalczy o pas prędzej czy później. Mnie bardziej ciekawi kiedy Kowalkiewicz pojawi się w UFC?

 • Kto jest największym zagrożeniem dla Asi? Ona sama. Jeśli w jakiś sposób zlekceważy rywalkę lub przygotowania. W innym wypadku będzie długo na szczycie.

 • boraicho

  Z całym szacunkiem dla Asi ale Gadelha myślę że odrobiłaby lekcje , zaryzykował bym śmiało parę złotych. Widać wyraźnie że UFC się zmienia promują swoje kurki podkładają łatwiejszych przeciwników, niech znoszą rekordowe jajeczka . Wqrwia mnie to, wiem że nic to nie zmieni ale piełdolę takie zestawienia będę oglądał tą galę i tego typu podobne do main iventu !!!! Niech się łysy zapłacze 😉

 • Kokos80

  kwestia motywacji i przygotowan jest kluczowa, bo zwieksza szanse… ale nigdy nie ma 100% pewnosci… Torres jest niewygodna i twarda, pewnie tez nie za bardzo celuja w ta zawodniczke, brazolka, to tez ciezka rywalka…

  ta Valerie jest solidna, ale to nr 10…. to wal jak chuj taka para..

 • Kokos80

  UFC dzieki Rondzie przebilo ostatnio pewna bariere… oni teraz weszli do MS w USA, o Rondzie pisza wszyscy, Ronda jest gwiazda kina akcji, taka prawdziwa, na topie… ostatnio filmy z jej udzialem, choc 2 planowym, to super hity w USA. przebila Lesnara i to znacznie… choc PPV moze az tak nie nabije, bo to jednak kobiecy sport walki, ale… sporo nowych fanow, ktorzy nie kumaja ze to nielogiczna para, im sie powie Valerie jest dobra bo 3-0 w UFC i to lykna.

 • Loku

  @boraicho
  Moim zdaniem Asia również odrobiła lekcje. Pokazała to w walce z Esparzą, która moim zdaniem jest lepszą zapaśniczką niż Brazylijka. Claudia to głównie siłowe próby obaleń w klinczu, najczęściej pod siatką. Aśka na tą chwilę dysponuje znacznie lepszą obroną sprowadzeń oraz lepiej porusza się w oktagonie. Sądzę, że wygrałaby z Gadelhą, podobnie jak z każdą inną zawodniczą w dywizji.

 • said

  Val przynajmniej przypomina kobietę. Asia ją zbije, poszlifuje obrony przed sprowadzeniami i potem może nastukac Klaudiusza.war Jędrzejczyk

 • Pako

  Jeszcze się nie nakręcam,bo pewnie za kilka dni UFC znowu coś pokręci i będzie jeszcze inna rywalka i gala.

 • Pingback: Claudia Gadelha sugeruje, że Joanna Jędrzejczyk może walczyć z Letourneau jeszcze przed styczniowym UFC 195()

 • Pingback: UFC 193: Joanna Jędrzejczyk wciąż na jednej karcie z Rondą Rousey. Valerie Letourneau oficjalną rywalką polskiej mistrzyni()