XCAGE 8: Peter Queally potencjalnym rywalem Salima Touahri, Damien Lapilus dla Krzysztofa Klaczka. Bilety od 30 zł! [UPDATE]

11 Sierpień 2015
XCAGE 8: Peter Queally potencjalnym rywalem Salima Touahri, Damien Lapilus dla Krzysztofa Klaczka. Bilety od 30 zł! [UPDATE]


No to mamy swoją drugą galę UFC w Polsce. A na poważnie, jeżeli za chwilę federacja XCAGE potwierdzi nasze zakulisowe doniesienia o dwóch zagranicznych opcjach dla Krzysztofa Klaczka i Salima Touahri to fani otrzymają rozpiskę, której sportowo nie przebije żadna rodzima federacja w tym roku.

Przeciwnikiem dla powracającego Klaczka będzie doświadczony Damien Lapilus (11-5-1-1NC), brat zawodnika UFC Taylora Lapilusa, który przebojem przedziera się przez dywizję kogucią. Francuski team Crossfight znany jest ze zmian dywizji wagowych i 5-go września Damien po raz pierwszy będzie gotowy na -66 kg (red. schodzi z 77 kg!).

Pseudonim „Frankenstein” najwyraźniej zobowiązuje bo na 11 zwycięstw, aż siedem z nich kończył przed regulaminowym czasem. Jednocześnie Damien będzie przeciwnikiem z największym dorobkiem MMA spośród dotychczasowych rywali Krzyszofa, dla którego będzie to pierwszy pojedynek po przegranej i kontuzji nosa, której nabawił się podczas debiutu w brytyjskim BAMMA. Fani przekonają się przy okazji, na ile zadziała nowa dieta cud polskiego fightera.

Równie ciekawym wyzwaniem na papierze może być kolejny oponent Salima Touahriego, reprezentant teamu SBG Peter Queally (5-2). Irlandczyk na co dzień trenuje w tym samym gymie co Conor Mcgregor, ale w przeciwieństwie do niepokornego zawodnika UFC, swoje wygrane kończył wyłącznie przez decyzje.

Jako ciekawostkę podajemy fakt, że „Showstopper” był rozpatrywany w roli kandydata dla Macieja Różańskiego na FEN 8 i tak jego nazwisko wypłynęło ponownie, przy okazji gali XCAGE 8. Przyzwyczajony do walk w 70 kg, powoli wchodzi do półśredniej i oczywiście w takiej kategorii zmierzy się z Salimem. Poniżej dotychczasowa rozpiska gali w Toruniu.

Walka wieczoru: [o pas dywizji półciężkiej]
93 kg: Michał Fijałka (13-5-1) vs. Hracho Darpinyan (13-7-1)

Główna karta:
93 kg: Paweł Trybała (1-0) vs. Daniel Markowski (0-0)
77 kg: Salim Touahri (8-1) vs. Peter Queally (5-2)
66 kg: Krzysztof Klaczek (8-3) vs. Damien Lapilus (11-5-1-1NC)
93 kg: Krzysztof Pietraszek (4-6) vs. Tymoteusz Pledziewicz (3-2-1)
84 kg: Sylwester Borys (6-2) vs. Paweł Radziewicz (5-1)
84 kg: Mariusz Boszman (0-0) vs. TBA

Z taką kartą walk, kibice na pewno przymknęliby oko na próby wprowadzenia do rozpiski drugiego z uczestników programu Warsaw Shore,a były takie plany. Od rozpoczęcia oficjalnej sprzedaży biletów dzielą nas dosłownie godziny.

UPDATE: Federacja XCAGE właśnie oficjalnie potwierdziła Lapilus vs. Klaczek. oraz sprzedaż biletów, które można nabyć TUTAJ

Komentarze