"Ante Delija wkładał sporo energii w uderzenia." – Marcin Tybura po udanej obronie pasa w Inguszetii (+video)

22 Wrzesień 2015
"Ante Delija wkładał sporo energii w uderzenia." – Marcin Tybura po udanej obronie pasa w Inguszetii (+video)


Marcin Tybura w wywiadzie dla portalu MMAnews, przeprowadzonym na lotnisku w Moskwie kilka godzin po wygranej z Ante Deliją. O tragicznej kontuzji Chorwata, odważnym planie na walkę, opcji szybkiego powrotu, pozostałych pretendentach do pasa i dalszych planach.

Komentarze

 • TheOne

  mega gratulacje, dzięki za wywiad! na mmanews zawsze można liczyć

 • W. Mrozowski

  Zawsze!

 • Kokos80

  a co z kontraktem? do kiedy ma? w sumie skoro Damian trafil do UFC, to Tybura chyba takze moglby liczyc na angaz.

 • W. Mrozowski

  To było już wyjaśnianie. Każda wygrana jako mistrz przedłuża kontrakt. Damian walczył długo, zanim się z niego uwolnił. Poza tym czy to naprawdę jest mus, że Marcin musi już iść do UFC?

 • Kokos80

  8 walk w M-1, rok po zdobyciu pasa, byc moze juz jest wolny…

  tam juz nie ma rywali dla niego, oprocz tego Kharitonova, ale rusek raczej nie wezmie z nim walki, watpliwe, on ostroznie dobiera rywali.

  mysle, ze jest mus, no chyba, ze UFC chce, zeby mial dluzsza passe wygranych.

 • EL doopa

  Tyburze chyba jest tam dobrze, nie myśli o M-1 jak o więzieniu, tak jak to u Damiana było. jak dla mnie jedynym zawodnikiem z Polski który zasługuje na UFC ( w sensie że da radę)jest Held, który paradoksalnie jako jedyny polski zawodnik mówi, ze jeszcze nie czas bo musi się wiele nauczyć. przypadek?

 • pool1892

  2 walka w polowie wrzesnia wiec pod koniec roku moze jeszcze jedna walka? Jak do tej pory w 2013 i w 2014 stoczyl po 3 walki w 2015 poki co 2 wiec jesli chodzi o czestotliwosc zastrzeze miec nie mozna

 • Magda S.

  Halo, ekipo, kto wam (tak z ciekawości pytam) nakręcił wywiad w Moskwie? haha na portalu MMArocks wrzucali zdjęcia z wywiadu na lotnisku w Polsce sporo przed tym wywiadem a nie zdążyli go nawet opublikować przed wami. chyba jednak się teleportujecie 😉 widać, że Tybura nie jest zmęczony ( w sensie zajechany ) przygotowaniami i walką. super, życzę mu w takiej sytuacji jeszcze jednej walki w tym roku, chociaż wątpię żeby się udało No trzymam kciuki.

 • Marcin jak samo powiedział. Jest coraz bardziej rozpoznawalny i jeżeli tak dalej pójdzie to stanie się takim ich Fedorem. Wówczas będzie miał lepszą pozycje do negocjacji z UFC. Swoje lata też już ma, ale jeżeli dalej czuje że się rozwija to powinno być dobrze. Byłbym za tym aby chłopaki razem trenowali, bo każdy z nich ma inne argumenty i wiele się od siebie mogą jeszcze nauczyć. Lepiej łączyć siły i podbijać świat niż dzielić i rozmieniać. Damian z Marcinem dali świetne show walcząc razem i jak widać obaj na tym zyskali. Czas pokaże na ile ich jeszcze stać.

 • adamus

  ciężka nie jest moją ulubioną kategorią ale faktycznie lubię oglądać Marcina, myślę, że jak mu dobrze płacą to powinien się tego trzymać. Ale musi popracować nad medialnością. bez tego ciężko będzie

 • Cain

  a tak na marginesie gdzie tu sylwetka Tybury do Kity…. ciekawe jak sobie poradzi