Były mistrz UFC Rich Franklin zakończył karierę zawodniczą

autor:
29 Wrzesień 2015
Były mistrz UFC Rich Franklin zakończył karierę zawodniczą

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Były mistrz UFC w wadze średniej Rich Franklin (29-7-1NC) poinformował fanów, że przechodzi na sportową emeryturę w wieku 40 lat. Amerykanin ostatnią walkę stoczył w 2012 roku, kiedy to uległ Cungowi Le. Od tego czasu będąc związany kontraktem z UFC realizował się jako Vice-prezes azjatyckiej organizacji ONE FC.

Decyzję na temat zakończenia kariery pomogła podjąć zawodnikowi matka Richa.

Kilka tygodni temu żartowałem ze swoją mamą na temat tego, że negocjuję warunki mojej ostatniej walki. Przyznała mi się, że przez moje żarty źle spała ostatniej nocy.

Franklin będąc pod kontraktem z UFC jako ulubieniec Dany White’a dostał „zielone światło” na objęcie posady Vice-prezesa w ONE FC, gdzie odpowiadał głównie za relacje z mediami i fanami. W UFC walczył w latach 2003-2012. W 2005 roku pokonał Evana Tannera i został mistrzem UFC w wadze średniej. Zwycięstwo oprócz mistrzowskiego trofeum dało mu przepustkę do angażu w TUF 2, gdzie rywalizował z Mattem Hughesem. Udało mu się dwukrotnie obronić mistrzowski pas, ale w 3 walce spotkał się z Andersonem Silvą, który znokautował go w pierwszej rundzie.

Komentarze

  • blingblingTHC

    rip