FFC 19: Marcin Prachnio jednogłośnie pokonał Mateja Batinića w Austrii. Sakara wygrał przez kontuzję rywala

19 Wrzesień 2015
FFC 19: Marcin Prachnio jednogłośnie pokonał Mateja Batinića w Austrii. Sakara wygrał przez kontuzję rywala


Możemy jedynie przypuszczać, że nasza redakcja nie będzie mile widziana na galach FFC (red. powód TUTAJ) ale wciąż możemy pisać o sukcesach naszych rodaków. Wczoraj, na austriackiej edycji Final Fight Championship 19, Marcin Prachnio zdobył swoje ósme zwycięstwo w karierze MMA.

Polak zmierzył się z bardziej doświadczonym Matejem Batinicem (14-3) i zdołał pokonać go jednogłośną decyzją. Zgodnie z oczekiwaniami, Chorwat próbował go obalać ale świadomy zagrożenia Prachnio bronił i atakował rywala w stójce. W drugiej rundzie, już nieco zmęczeni, walczyli na wymiany z których zwycięsko wychodził Marcin. Batinic wiedział, że aby wygrać, musi zakończyć pojedynek nokautem. Zmęczony i wolny nie był w stanie wyegzekwować nowego planu i przegrał z Polakiem jednogłośną decyzją.

Na tej samej gali walczył powracający po niedawnej kontuzji zakończonej skandalem Alessio Sakara, którego rywalem był Dib Akil. Niemiecki zawodnik był gotowy na wymiany z doświadczonym Sakarą, ale gdy walka przeniosła się do parteru, Akil niespodziewanie złamał palec i poddał walkę. Ciekawe czy wygrana przez kontuzję w 1:32 także zostanie zamieniona na No-Contest?

Komentarze

  • vmvm

    A co dalej ze sprawą Maćka Browarskiego?

    Tak swoją drogą szkoda, że Prachnio walczy dla organizacji, która tak potraktowała innego Polaka.

    • W. Mrozowski

      Nie wiem czy obóz Macieja robi postępy w tej sprawie.