Isaac Pimentel nowym rywalem Marcina Lasoty na ACB 24. Walka w Moskwie eliminatorem do pasa?

18 Wrzesień 2015
0
Isaac Pimentel nowym rywalem Marcina Lasoty na ACB 24. Walka w Moskwie eliminatorem do pasa?


Delikatne przeoczenie, które właśnie układa się w logiczną całość. Na sobotnim Absolute Championship walczył Askar Askarov (3-0), niedoszły rywal Marcina Lasoty (9-1). Zawodnik z Dagestanu poprosił o zmianę terminu walki, w związku z tym Polak czekał na nowego kandydata, którego właśnie otrzymał.

To Isaac Pimentel (14-5) z Brazylii, a więc znacznie bardziej groźny i doświadczony przeciwnik. Pimentel ma nie tylko 60% skuteczność kończenia pojedynków przed czasem, ale także doświadczenie wyniesione z Rosji. Skąd decyzja na tak mocną zmianę? Jak zapewnia manager Paweł Kowalik:

Chcieliśmy mocnego rywala, bo Marcin jest świetnie przygotowany. Moi zawodnicy wiedzą, że u nas nie ma nabijania rekordów.

Nieoficjalnie mówi się, że pojedynek ten będzie eliminatorem do tytułu. Jeżeli Lasota zwycięży 24 października, następny miałby być Ruslan Abiltarov (18-5-1). Ukrainiec wygrał niedawno turniej dywizji muszej i dlatego pas jest naturalnym następstwem.

Pierwotnie, gala w Moskwie miała się odbyć 17 października ale ostatecznie została przeniesiona na termin tydzień później. Zobaczymy na niej także znanych w Polsce: Adriana Zielińskiego, Michała Andryszaka i Aslambeka Saidova.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o