KSW 33: Artur Sowiński vs. Kleber Koike o pas wagi piórkowej

21 Wrzesień 2015
KSW 33: Artur Sowiński vs. Kleber Koike o pas wagi piórkowej

Foto: kswmma.com

Foto: kswmma.com


Dywizja 66 kg to ostatnio prawdziwy miks, który niebawem wyłoni nr 1 kategorii piórkowej. Przed chwilą ogłoszono bardzo ciekawe starcie Artura Sowińskiego (15-7-2NC) z niedawnym pogromcą Anzora – Kleberem Koike (18-3-1), na które z pewnością ostrzy sobie zęby wielu fanów.

Biorąc pod uwagę (red. kontrowersyjną) przegraną Bakocevica i wyjątkowo nieciekawą sytuację Azhieva, mistrzowski pas dla Koike vs. Sowiński ma sens. Koike pojawił się znikąd i praktycznie bez problemu rozprawił się z Anzorem, który przez lata był prowadzony po tytuł. Po KSW 30, Kleber zdążył jeszcze w świetnym stylu wygrać jednodniowy turniej w Chinach, zwyciężając dwukrotnie.

Sytuacja Kornika to dwie wygrane z rzędu, choć na pewno nie w stylu o jakim marzyłby sam zawodnik. Najpierw po raz kolejny został nieprzepisowo potraktowany przez Anzora Azhieva, a później pozostawił decyzję sędziom w starciu z Bakocevicem, co rozpętało zajadłą dyskusję i podzieliło fanów na dwa obozy.

Równocześnie z powstaniem newsa, federacja uruchomiła dodatkową pulę biletów na galę KSW 33.

Komentarze

 • Jeżeli Artur nie da się przewrócić przez chaotyczny atak rywala to powinien wygrać przez decyzje, ale Kleber będzie robił wszystko aby wykręcić poddanie, co zresztą robi doskonale z każdej możliwej pozycji. Tym samym szykuje się najlepsza gala MMA w Polsce z najmocniejszą rozpiską.

 • Viser

  Czekałem właśnie na Klebera : ) Liczę znowu na jakieś efektowne poddanie, oby był u nas jak najdłużej.

 • adamus

  robi się ciekawie, ale mnie jakoś ostatnie zwycięstwa właśnie Sowińskiego jakoś nie przekonują do jego życiowej formy. poczekamy zobaczymy

 • Eksporter Zla

  cholera, żeby nie był kolejny mistrz KSW spoza naszego kraju tylko 😉

 • A. Gaik

  Artur da rade. 3mam kciuki!

 • KAT

  będzie dobry test dla Artura

 • moon

  Uwazam ze Sowinski nie zasluzyl na walke o pas. Jego jedno NC a potem zwyciestwo nad Azhievem i to tez fuksem oraz drukarnia z Bakocevicem nie powinna powodowac ze gosc pretenduje do pasa. Jedyna fajna walka kornika to ta kiedy rozje….ł irokeza na 17 KSW z reszta tez juz cienkiego rozreklamowanego leszcza. Moim zdaniem Koike Erbst go rozwali na 100%. Wystawienie Kornika do pasa swiadczy chyba troche o tym ze jakas posucha nastala w kategorii do 66 kg.

 • moon

  Przepraszam, drukarnia byla Jewtuszki z Vaso ale reszte podtrzymuje 😉