Nick Diaz zawieszony na 5 lat i ukarany mandatem 150 tysięcy dolarów za zażywanie marihuany

15 Wrzesień 2015
Nick Diaz zawieszony na 5 lat i ukarany mandatem 150 tysięcy dolarów za zażywanie marihuany


Dało się wyczuć w powietrzu, że Komisja będzie negatywna w stosunku do uchylającego się od przesłuchania Nicka Diaza, ale 5 lat zawieszenia w prawach fightera i 30% z 500 tysięcy dolarów wypłaty to kara, która błyskawicznie wstrząsnęła światem MMA.

Jest powód dla którego Nick od dawna nienawidzi systemu rządzącego branżą i to właśnie jeden z nich. Organ NAC postawił na ostre środki głównie ze względu na jego długą historię zażywania marihuany w okresie walki, dodając przy okazji „brak szacunku dla Komisji”. Nick konsekwentnie odmawiał odpowiedzi podczas przesłuchania, powołując się na piąta poprawkę, co dodatkowo rozjuszyło Komisję.

Wcześniej, Anderson Silva otrzymał roczny okres zawieszenia i 380 tysięcy dolarów grzywny za używanie sterydów anabolicznych. Rozwścieczone środowisko MMA natychmiast dało upust swoim emocjom, stawiając Komisję w świetle organu wspierającego zażywanie sterydów i to samo zrobił Nick Diaz:

Jestem wściekły. Wszedłem do tego sportu głównie ze względu na takich ludzi jak ci z Komisji, z którymi utknąłem w tym pokoju. Oni zrobili wszystko, żebym nie mógł udowodnić światu, że jestem najlepszy na świecie. To nie jest sport i dlatego do tego dołączyłem. Ci ludzie to nic innego jak banda oszustów. Jeden z powodów dla którego dołączyłem do MMA jest taki, że nie musiałem łamać dzięki temu prawa. Walczyłem z każdym i pokonałem wszystkich, którzy są na szczycie. Ludzie chcą widzieć prawdziwe walki, prawdziwe nokauty i techniczne aspekty. Zawsze starałem się pokazać dobre i złe strony MMA, podczas gdy nikt nie miał odwagi otworzyć pier*olonych ust. Ci ludzie legalnie próbują okraść mnie i pozostałych zawodników. Moi prawnicy doradzali mi, żebym nic nie mówił ale z chęcią powiedziałbym Komisji w twarz, że są bandą durniów. Chciałem wstać i powiedzieć im, że przekroczyli pier*oloną linię. Robią wszystko, żeby trzymać mnie z dala od sportu. Przyciągam najwięcej uwagi w branży, uderzałem więcej niż ktokolwiek. Mój brat ma wkrótce walkę, a oni zabronili mi stanąć w jego narożniku. Tu się dzieją jakieś rozgrywki wojenne. On będzie walczył o życie, a ja nawet nie mogę stanąć obok mojego młodszego brata. Chciałem ich wszystkich znokautować (dosł. Knock the Fuck Out) ale musiałem zachować spokój. Aż się cały spociłem, zamiast pocić się teraz na macie. To jest system, który zabił PRIDE FC a teraz w UFC jest odwrotnie niż powinno być. Obecnie możesz uciekać lub trzymać się kogoś kurczowo. A przecież tam to działało, były żółte kartki, trzeba było pozostać aktywnym i walczyć. Tam wygrywał lepszy i dlatego uważam się za najlepszego na świecie. Wszyscy skur*iele są na sterydach. Ja ich nie zażywam, nie łamię zasad. Ja to wiem, że oni wszyscy są na sterydach. Może nie w tej chwili ale byli na nich od zawsze.

Komentarze

 • To jest istne przegięcie! Ten gość ubarwił MMA i chętnie bym zobaczył jego walki z czołówką. Nie popieram dopingu, ale ta kara za palenie zioła to jest przesada!

 • AleZciebieHaker

  A mogl ich po pyskach wytrzaskać przeciez maryśka jest dla nicka lekarstwem na adhd ale widocznie lepiej brac sterydy

 • blingblingTHC

  niezla durnota nawet bucha nie mozna sciagnac

 • blingblingTHC
 • Typer

  zjeby są wszędzie. nie bronie Diaza bo to tępak ale komisja chyba powinna mieć nieco więcej oleju we łbach? nie rozumiem władzy i co robi z ludźmi i to się już chyba nigdy nie zmieni

 • Cain

  no pierdolnęło stare dziady, w jakiś supreme court chcą się bawić cz co?

 • Viser

  5 lat za trawkę ? Holy shit…