Paweł Kiełek przechodzi do kategorii 77 kg

03 Wrzesień 2015
Paweł Kiełek przechodzi do kategorii 77 kg


Ze źródeł blich Pawła Kiełka (6-1-1) udało nam się ustalić, że reprezentant Berkut Arrachionu Olsztyn jest na dobrej drodze do zmiany kategorii wagowej na wyższą. Z jednej strony jest to dla nas zaskoczeniem mając na uwadze fakt, że przez krótki moment Paweł rozważał krok w dół, czyli do -66kg.

Po ostatnim FEN 8 w Kołobrzegu, można śmiało założyć iż tamtejsze wydarzenia miały spory udział w podjęciu powyższej decyzji. Nieoczekiwane problemy ze zrobieniem wagi wyraźnie dały się we znaki podczas pojedynku z Romanem Szymańskim i w konsekwencji przełożyły się na pierwszą porażkę w zawodowej karierze tego 19-letniego fightera.

Skoro już o wieku mówimy, tak mocne zbijanie wagi w przypadku gdy organizm bardzo mocno się rozwija, z pewnością ma wpływ na jego późniejszą kondycję. Zwłaszcza, że ponoć w przyrodzie nic nie ginie. Zdrowia i powodzenia!

Komentarze

  • Pako

    No zobaczymy jak będzie się czuł w nowej kategorii.

  • vamos

    i bardzo dobrze szkoda zdrowia jeśli ma Kiełek powalczyć w przyszłości o wysokie cele to dobry ruch wykonali. w przeciwnym razie kto wie może i zakonczylby karierę w wieku 25 lat jak Jordan Main, to by było.. przykre

  • Wydaje sie to dobrym ruchem skoro na co dzien wazy 86kg jak wspomnial w jednym z wywiadow.

  • Lecter

    Wyjdzie mu to na zdrowie, a do tego będzie mógł bardziej rozbudować się siłowo! Kiełek bedzie terminatorem 😀