PLMMA 59: Ziółkowski vs. Tyrlya, Chmielewski vs. Boyarczuk i Naruszczka vs. Sokolis

24 Wrzesień 2015
PLMMA 59: Ziółkowski vs. Tyrlya, Chmielewski vs. Boyarczuk i Naruszczka vs. Sokolis


Profesjonalna Liga znalazła kandydatów dla trzech najważniejszych uczestników październikowej PLMMA 59/AFC 3 w Legionowie, gdzie odbywały się najciekawsze eventy PLMMA. Dwie z zawodowych walk rozegrają się o mistrzowskie pasy.

Marian Ziółkowski (12-3-1-1NC) od dawna zmierza po tytuł i teraz gdy ten został zwakowany przez Adriana Zielińskiego, pojawiła się ponowna okazja. Jego rywalem będzie znany z występów w Polsce Semen Tyrlya (9-9), który na sześć pojedynków w 2014 zwyciężył tylko jeden. Tyrlya najwyraźniej jest zawodnikiem, który migruje pomiędzy kategoriami wagowymi, bo w listopadzie walczył z Kamilem Łebkowskim w 66 kg, który złamał mu obojczyk.

Kolejny ogłoszone starcie to Marcin Naruszczka (12-5-1), który wrócił pod skrzydła Mirosława Oknińskiego, kontra Nikos Sokolis (12-2) z Grecji. Nie ujmując wartości i konsekwencji odbudowywania kariery Naruszczki, jego powrót jeszcze nie nastąpił bo pomimo zażartego pojedynku z Pawłem Brandysem, ten zakończył się remisem. Mimo tego promotor zdecydował się pchnąć go do roli pretendenta. Na pewno zasłużył na to fenomenalny Sokolis, który ku zaskoczeniu widzów, znokautował w czerwcu Antoniego Chmielewskiego. Grek pozostaje niepowstrzymany od pięciu pojedynków, z których wszystkie zakończył przed czasem.

Trzecie ogłoszenie to właśnie doświadczony i wbrew pozorom coraz groźniejszy Antoni Chmielewski (29-13), głodny zwycięstwa i pierwszoligowego kontraktu. Pomimo, że okazjonalnie Antek ma problemy z młodszymi i głodnymi rywalizacji zawodnikami, to zestawienie go z Nikolay’em Boyarczukiem (1-3) to raczej egzekucja i z góry przesądzony wynik. Ciężko tak naprawdę określić umiejętności Białorusina, bo ten zwykł podejmować się wyzwań ze znacznie bardziej wyszkolonymi przeciwnikami.

Bilety na PLMMA 59/AFC 3 do kupienia TUTAJ. Oto dotychczasowa rozpiska dzięki portalowi mmania.pl.

Walka wieczoru:
70kg: Marian Ziółkowski (12-3-1, 1 NC) vs. Semen Tyrlya (9-9) [o pas wagi lekkiej]

Karta główna:
84 kg: Nikos Sokolis (12-2) vs. Marcin Naruszczka (12-5-1) [o pas wagi średniej]
84 kg: Antoni Chmielewski (29-13) vs. Nikolay Boyarczuk (1-3)
120 kg: Bartłomiej Bartnicki (3-0) vs. Jurij Dobkov (3-3)
120 kg: Filip Toe (3-2) vs. Kewin Wiwatowski (2-1)
93 kg: Arkadiusz Jędraczka (3-11) vs. Paweł Bolanowski (0-1)
84 kg: Jan Pietrzyk (0-2) vs. TBA
77 kg: Michał Tarabańka (0-4) vs. Anton Shimuk (2-2)
70 kg: Damian Matwiejczuk (1-3) vs. Evgenij Yanushko (2-5)
66 kg: Borys Feldam (0-1) vs. TBA

Pozostałe pojedynki:
120 kg: Tomasz Bala vs. TBA [o pas kategorii super ciężkiej]

Polska – Wielka Brytania (AFC)
77 kg: James Hannigan vs. TBA
66 kg: Luke Walmsley vs. TBA
57 kg kobiet: Ameesha Bhudie-Patel vs. TBA

Komentarze

  • Rywal dla Antka oraz Mariana, to tak na odstrzał i odbudowanie, ale Sokolis dla Marcina, to szykuje się ciekawe starcie.

  • Mialem sie wybrac na ta gale ale jezeli Chmielewski dostaje goscia z rekordem 1-3, a Ziolkowski niewiele lepszego to podziekuje. Nie wiem co w tych walkach musialoby sie wydarzyc zeby Polacy przegrali. Rozumiem ze budzet PLMMA jest skromny ale tej klasy przeciwnicy to jakies nieporozumienie.

  • ruchmistrz

    ooo a już mnie zastanawiało co to PLMMA nie ogłasza żadnych gal na sezon

  • W. Mrozowski

    Pytałem Mirka o rywala Antka. Chodzi o odbudowę psychiczną i zdrowie po nokaucie.