UFC: Antonio Rodrigo Nogueira zakończył karierę i przeszedł na zasłużoną emeryturę

autor:
01 Wrzesień 2015
UFC: Antonio Rodrigo Nogueira zakończył karierę i przeszedł na zasłużoną emeryturę

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Legendarny zawodnik wagi ciężkiej znany przede wszystkim z występów w Pride i UFC Antonio Rodrigo Nogueira w dniu dzisiejszym ogłosił oficjalne zakończenie kariery. Brazylijczyk przez lata startów stał się ikoną światowego MMA, a od teraz będzie spełniał się w roli ambasadora i skauta UFC w swojej ojczyźnie.

W dniu dzisiejszym doszło do czegoś, o czym wielu specjalistów mówiło głośno mając na względzie sportową godność Antonio Rodrigo Nogueiry, który zrobił wiele dobrego dla „naszego” sportu. Pierwsze głosy pojawiły się po porażce z Royem Nelsonem w 2014 roku, a czarę goryczy przelała porażka na UFC 190 ze Stefanem Struve. Wtedy głos zabrał Dana White, który poprosił Brazylijczyka o ponowne rozważenie sensu kontynuowania zawodowej kariery. Zaproponował od razu posadę ambasadora w organizacji, dla której przez wiele lat walczył i był również tymczasowym mistrzem w wadze ciężkiej.

Jak widać Dana White dotrzymał słowa i zatrudnił emerytowanego „Big Noga”. Brazylijczyk będzie swego rodzaju ambasadorem odpowiadającym za skauting młodych talentów w swojej ojczyźnie.

Minotauro jest legendą MMA, jest szanowany tak przez zawodników jak i fanów na całym świecie. To był wielki zaszczyt móc go oglądać gdy walczy i jestem szczęśliwy wiedząc, że przechodzi na emeryturę. Będzie bardzo cennym nabytkiem dla UFC, dla naszych sportowców, jako ambasador tego sportu. Nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy współpracę, która będzie nowym etapem w jego życiu.

Komentarze

  • rudy

    I słusznie. Gratulujemy i żegnamy 😉