Cortney Casey pomoże Joannie Jędrzejczyk w przygotowaniach do listopadowej obrony pasa w Australii

03 Październik 2015
Cortney Casey pomoże Joannie Jędrzejczyk w przygotowaniach do listopadowej obrony pasa w Australii

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Jak udało nam się ustalić, niedawna debiutantka UFC Cortney Casey (4-2), przyleci ze Stanów Zjednoczonych do Olsztyna, aby pomóc naszej czempion Joannie Jędrzejczyk (10-0) w obronie mistrzowskiego pasa.

Amerykanka niedawno rozpoczęła kontrakt z ZUFFĄ, przegrywając z mocną Joanne Calderwood (10-1), która ma w planach odbudowę i bieg po pas dywizji słomkowej. Oto, co Cortney powiedziała w rozmowie z MMAnews.pl:

Lecę do Polski w przyszłym tygodniu, będę tam 8-go października. Joanna to partnerka najwyższych lotów, tak jak i ja, dlatego mój trener oraz mąż Eddie Sanchez skontaktował się z jej ekipą trenerską, żeby sprawdzić czy Jędrzejczyk przyleci do Drysdale Academy w Las Vegas, gdzie miał mieć obóz treningowy. Byliśmy poinformowani, że JJ zamierzała zrobić przygotowania poza granicami Polski, ale (po zmianie planów) z chęcią widzieliby mnie jako część składu obozowego. Więc kiedy mistrz zgadza się, żeby być częścią obozu, jedziesz nawet jeżeli odbędzie się w Polsce.

15 listopada Joanna Jędrzejczyk po raz kolejny będzie broniła tytułu wagi słomkowej, gdzie jej rywalką będzie kanadyjka Valerie Letourneau (8-3). Wg naszych informacji, już w pierwszych dniach dystrybucji biletów na galę na stadionie w Australii, sprzedało się bagatela ponad 40 tysięcy biletów. Szykuje się więc prawdziwy hit!

Komentarze

 • Lecter

  Dla Casey na pewno bedzie to spora nauka i nasza Joasia dobrze na tym skorzysta 😉 Sądzę, że gdyby nie to ze walkę z JoJo wzięła na ostatnią chwilę pewnie by ją pokonała, bo walka była wyrównana.. przyszłość stoi, więc przed Cortney 🙂

 • Pako

  Aż miło się czyta takie Newsy. Bardzo mi się podoba postawa Courtney,widać że Asia zaczyna mieć wsparcie w swojej dywizji.

 • wlodek30

  Nie no, ten news jest tak niespójny, że aż się prosi o komentarz.
  .
  „Jak udało nam się ustalić, niedawna debiutantka UFC Cortney Casey (4-2), przyleci ze Stanów Zjednoczonych do Olsztyna, aby pomóc naszej czempion Joannie Jędrzejczyk (10-0) w obronie mistrzowskiego pasa.”
  .
  .
  A Cortney powiedziała:
  „Byliśmy poinformowani, że JJ zamierzała zrobić przygotowania poza granicami Polski, ale z chęcią widzieliby mnie jako część składu obozowego. Więc kiedy mistrz zgadza się, żeby być częścią obozu, jedziesz nawet jeżeli odbędzie się w Polsce.”
  .
  .
  Przecież wyraźnie powiedziała, że JJ nie będzie się przygotowywała w Olsztynie, nie będzie to nawet w Polsce, ale Cortney jest mile widziana w obozie treningowym, gdziekolwiek miałby się on odbyć. Naprawdę nie rozumiem jak można walnąć takiego newsa, który zaprzecza sam sobie.

 • Pako

  Zamierzała to znaczy że miała taki plan,lecz plany mogą ulec zmianie. I czy słowo "zamierzać" jest słowem potwierdzającym? także wlodek30 daruj Sobie spójność i leć pouczać gdzie indziej.

 • W. Mrozowski

  wlodek30
  Cortney odpowiedziała mało spójnie na zadane pytania. Była opcja na USA ale obóz jest w PL. Mimo zmiany planów Casey przyleci do Olsztyna, bo nie marnuje się okazji do treningów z mistrzynią.

 • Pingback: Australijska gala UFC 193 z udziałem duetu Jędrzejczyk/Rousey wyprzedała ponad 40 tysięcy biletów()

>><<
ZamknijX