Izabela Badurek zwolniona z kontraktu z UFC. Manager zawodniczki nie wyklucza powrotu

20 Październik 2015
Izabela Badurek zwolniona z kontraktu z UFC. Manager zawodniczki nie wyklucza powrotu


Czystki wśród „ponadprogramowych” fighterów UFC przybierają zły obrót dla polskich fighterów, gdzie spora część z nich była zatrudniona właśnie jako plan awaryjny. Do grona zawodników, którzy w amerykańskiej federacji mieli jedynie epizod, dołączyła Izabela Badurek (5-3).

Polka miała wyjątkowo trudne zadanie, bo pomimo przeszłości z wagą, otrzymała szansę od UFC pod warunkiem, że zejdzie do kategorii słomkowej. Całkowicie bez sił, została zdominowana przez Aleksandrę Albu i gdy wszyscy liczyli na drugą szansę, tej niestety nie będzie. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Miejmy nadzieję, że na tej dwójce póki co ZUFFA poprzestanie. Pozostaje mocno trzymać kciuki za sobotni pojedynek Krzysztofa Jotki w Dublinie. Informację potwierdził chwilę wcześniej portal mmarocks.pl oraz manager zawodniczki Sebastian Świerkot:

Iza została zwolniona w piątek w nocy. Miała otrzymać kolejną szansę, ale kontrakt jest tak skonstruowany, że w każdej chwili UFC może go rozwiązać. Droga powrotu nie jest zamknięta, bo ZUFFA zawsze daje taką szansę. Jestem dobrej myśli. Musimy odbudować rekord i pokazać że waga nie jest już problemem. Czekamy już na potwierdzenie kolejnej walki poza UFC. Jest 70% szansy, że Izę zobaczymy walczącą pod koniec listopada na jednej z zagranicznych gal.

Komentarze