Izabela Badurek zwolniona z kontraktu z UFC. Manager zawodniczki nie wyklucza powrotu

20 Październik 2015
Izabela Badurek zwolniona z kontraktu z UFC. Manager zawodniczki nie wyklucza powrotu


Czystki wśród „ponadprogramowych” fighterów UFC przybierają zły obrót dla polskich fighterów, gdzie spora część z nich była zatrudniona właśnie jako plan awaryjny. Do grona zawodników, którzy w amerykańskiej federacji mieli jedynie epizod, dołączyła Izabela Badurek (5-3).

Polka miała wyjątkowo trudne zadanie, bo pomimo przeszłości z wagą, otrzymała szansę od UFC pod warunkiem, że zejdzie do kategorii słomkowej. Całkowicie bez sił, została zdominowana przez Aleksandrę Albu i gdy wszyscy liczyli na drugą szansę, tej niestety nie będzie. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Miejmy nadzieję, że na tej dwójce póki co ZUFFA poprzestanie. Pozostaje mocno trzymać kciuki za sobotni pojedynek Krzysztofa Jotki w Dublinie. Informację potwierdził chwilę wcześniej portal mmarocks.pl oraz manager zawodniczki Sebastian Świerkot:

Iza została zwolniona w piątek w nocy. Miała otrzymać kolejną szansę, ale kontrakt jest tak skonstruowany, że w każdej chwili UFC może go rozwiązać. Droga powrotu nie jest zamknięta, bo ZUFFA zawsze daje taką szansę. Jestem dobrej myśli. Musimy odbudować rekord i pokazać że waga nie jest już problemem. Czekamy już na potwierdzenie kolejnej walki poza UFC. Jest 70% szansy, że Izę zobaczymy walczącą pod koniec listopada na jednej z zagranicznych gal.

Komentarze

 • Szkoda, że tak to działa, bo są w tej kategorii zawodniczki, które mają 2-3 porażki, ale skoro Abu po zwycięstwie nie walczy, to coś jest na rzeczy. Trzeba mieć to nazwisko i to też sygnał dla naszych aby zadbać o promocje jeszcze przed angażem w UFC. Dlatego bardzo podoba mi się podejście i zmiana u Damiana Grabowskiego po podpisaniu kontraktu z ZUFFĄ.

 • Pako

  UFC pewnie spojrzało na nią z innej perspektywy,bo po pierwsze miała problem z wagą,po drugie walka bardzo słaba a po trzecie to zero medialności,a to również potrzebne w UFC no i brak angielskiego. Troche szkoda lecz zawsze ma szansę wrócić.

 • @Pako słabe jest to że UFC tak długo czekało z tą decyzją, kiedy mogli ją wrzucić na kartę wstępną do weryfikacji, ale może Iza nie była gotowa.

 • vamos

  troche krzywy numer ze strony ufc skoro „obiecali” kolejna walke a tu nagle info że wywalaja Badurek z organizacji możliwe że nawet nie pamietaja że coś obiecywali bo w sumie ona dla nich jest no name’em i dawno to już było. dziewczyna może teraz mieć niezłego doła napewno podporzadkowała wszystko by trzymac wage, zapieprzala zeby pokazac sie w kolejnej walce z jak najlepszej strony do tego na bank sponsorzy zainwestowali w nią w jej przygotowania a tu taki strzał z liścia. oby to nie spieprzyło jej determinacji szkoda by było

 • EL doopa

  ale UFC nie jestod sprawiedliwości tylko zarabiania kasy. niestety zgodzę się z PAKO co do konkretów. oczywiście może to być przykre ale jest niestety uzasadnione 🙁

 • Cain

  droga powrotu będzie o niebo trudniejsza niż pierwszego dostania się tam