KSW 33: Kamil Szymuszowski vs. Dawid Zawada i Piotr Wawrzyniak vs. Łukasz Bieńkowski w Krakowie

05 Październik 2015
KSW 33: Kamil Szymuszowski vs. Dawid Zawada i Piotr Wawrzyniak vs. Łukasz Bieńkowski w Krakowie

Foto: kswmma.com

Foto: kswmma.com


Wbrew swoim przyzwyczajeniom federacja KSW proponuje nam wreszcie zestawienia mniej wypromowanych ale na pewno bardzo sportowych zawodników młodego pokolenia. Do listopadowej karty KSW 33 dodano właśnie Kamil Szymuszowski (13-4) vs. David Zawada (11-2) oraz Piotr Wawrzyniak (6-2) vs. Łukasz Bieńkowski (3-1).

Kamil Szymuszowski to już sprawdzona w boju opcja KSW z sześcioma zwycięstwami na koncie. Jego rywal Dawid Zawada miał okazję walczyć o tytuł z Borysem Mańkowskim, ale w jego przypadku było na to po prostu za wcześnie. Od feralnego dla niego KSW 29 walczył i dwukrotnie zwyciężył przez TKO.

Niezwykle elektryzująco zapowiada się dwóch debiutujących w KSW, bo obaj są niebezpieczni ale podobnie długo nie walczyli w ringu/oktagonie. Piotr Wawrzyniak pauzuje od czerwca po niesamowitym wygranym boju z Antonim Chmielewskim z byłego KSW Team, który poznański fighter odwrócił na swoją korzyść ale przypłacił bolesną kontuzją. Smaczku dodaje fakt, że jego partnerka Katarzyna Lubońska również walczy na tej samej rozpisce a jak pamiętamy z PROMMAC, obie strony bardzo ciężko to znoszą. Rywalem Piotra będzie wspomniany Łukasz Bieńkowski, który od września 2014 nie miał okazji zaprezentować siły swoich uderzeń.

Komentarze