KSW częścią nowo powstałej japońskiej federacji Rizin: "World Grand Prix 2015"

08 Październik 2015
KSW częścią nowo powstałej japońskiej federacji Rizin: "World Grand Prix 2015"


Przed chwilą zakończyła się oficjalna konferencja prasowa byłego szefa Pride FC, który po latach zapowiedział powrót w roli promotora. Pełen symboli rynek japoński, który tak potrzebuje impulsu do odrodzenia i pewnie dlatego nowo powstała powstała organizacja nosi nazwę „Rizin”. To nie koniec rewelacji, bowiem swój udział do rozwoju Rizin: „World Grand Prix 2015” dołoży m. in. polska federacja KSW.

Wg oficjalnie przekazanych informacji, do partnerskiego grona należą również Bamma, Bellator, Jungle Fight i King of Kings. Przed chwilą skontaktowaliśmy się z Martinem Lewandowskim, który nie mógł być na konferencji w Tokio, ale wyjaśnił nam na jakich zasadach będą współpracowali z Japończykami:

Na koniec roku wystawiamy zawodnika ważącego do 100 kilogramów. Jeszcze nie zdecydowaliśmy kto to będzie, ale póki co wysłaliśmy im listę potencjalnych fighterów w 93 kg oraz tych, którzy mogą zbić do 100 kg.

W tym wypadku, umowa niestety nie będzie obowiązywała w drugą stronę a szkoda.

Wśród pierwszych potwierdzonych nazwisk fighterów, wymieniono:
– Shinya Aoki vs. Kazushi Sakuraba
– Gabi Garcia vs. Rena Kubota (kick bokserka)
– Fedor Emelianenko vs. TBA

Na konferencji niestety nie podano obiecanego nazwiska przeciwnika dla Fedora Emelianenko i nie było go również wśród fotografowanych fighterów. 100% pewności nie mamy, ponieważ wydarzenie było transmitowane w całości w języku japońskim.


Z oficjalnej notki prasowej, która dotarła do MMAnews przed chwilą wynika, że celem Rizing jest stworzenie globalnej federacji, która wyłoni nie tylko najlepszego fightera wewnątrz jednej organizacji, ale najlepszego wśród wszystkich federacji. Pierwszy, historyczny event będzie zawierał 8-osobowy turniej, który potrwa od 29 do 31 grudnia. Miejscem zdarzenia będzie oczywiście Saitama Super Arena.

Komentarze