UFC 196: Damian Grabowski vs. Derrick Lewis 6 lutego w Las Vegas

autor:
29 Październik 2015
UFC 196: Damian Grabowski vs. Derrick Lewis 6 lutego w Las Vegas

damian-grabowski-ufc

Na profilu Damiana Grabowskiego (20-2) pojawiła się informacja na temat debiutanckiego starcia w UFC. „The Polish Pitbull” skrzyżuje rękawice z Derrickiem Lewisem (13-4), a do walki dojdzie 6 lutego na gali w Las Vegas.

Damian Grabowski od dłuższego czasu toczył rozmowy w sprawie podpisania kontraktu z UFC. Jednakże na przeszkodzie stawały obostrzenia kontraktowe związane z posiadanym przez Grabowskiego pasem rosyjskiej organizacji M-1 Global w wadze ciężkiej. Niejako pomógł mu w tym Marcin Tybura, który na jubileuszowej gali M-1 Challenge 50 poddał Opolanina już w pierwszej rundzie. W ostatniej walce dla organizacji Vadima Finkelsteina poddał w trzeciej rundzie Konstantina Gluhova odnosząc dwudzieste zwycięstwo w zawodowej karierze.

Derrick Lewis walczy ostatnio w kratkę. W największej organizacji na świecie stoczył do tej pory sześć pojedynków. Cztery z nich zakończyły się zwycięstwami, dwa razy opuszczał oktagon jako pokonany. W ostatnim występie zastopował w trzeciej rundzie Viktora Pestę. Amerykanin charakteryzuje się niewątpliwie niezwykle mocnym uderzeniem, ale jego ” Piętą Achillesową” jest niewątpliwie kondycja i w tym aspekcie Grabowski musi szukać swoje szansy.

Komentarze

 • Typer

  good job

 • Drwalu

  od razu las Vegas? A Joanna to się tam dostać nie mogła 😉 Powodzenia, chociaż przyznam, że po ostatnim roku to mega drżę o poziom Polaka w UFC

 • champ1

  Damian tez nie ma kondycji jak młody Bóg

 • EL doopa

  zero entuzjazmu tu widzę 😛

 • A. Gaik

  Jesli bedzie kondycja, to bedzie gitara. Powodzenia!