Grzegorz Lipski vs. Jakub Majoch na TFL 8. Federacja ogłasza współpracę z AFC

05 Grudzień 2015
Grzegorz Lipski vs. Jakub Majoch na TFL 8. Federacja ogłasza współpracę z AFC


„Prawdopodobnie” robi różnicę. Choć w wywiadzie dla naszego portalu przewidywał zbliżający się koniec kariery zawodniczej, Grzegorz Lipski (4-6) nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 16 stycznia wystąpi przed własną publicznością na TFL 8, a trzy przegrane z rzędu na pewno będą dla niego dobrą motywacją do chęci zdobycia wygranej.

Jego rywalem będzie młodszy i mniej doświadczony Jakub Majoch (2-1) z Fight House 27 w Nowym Sączu, który wygrał dwie ostatnie walki ale zaliczył 2-letnią przerwę. O starciu tradycyjnie wypowiedział się właściciel federacji, Jacek Sarna:

Znam obydwu zawodników i miałem okazję obserwować ich kilkukrotnie. Majoch pomimo młodego wieku i niskiego rekordu jest mocnym stójkowiczem i myślę, że gdyby mieszkał na Lubelszczyźnie stoczył by już o wiele więcej walk. Lipski ma na koncie trzy porażki z rzędu i jestem pewien, że zrobi wszystko by w Lublinie jego ręka była uniesiona w górze.

Przy okazji, kilka dni temu federacja TFL ogłosiła kooperację z AFC, amatorskim tworem PLMMA. Podczas styczniowego święta MMA, będziemy więc świadkami 5 amatorskich pojedynków AFC oraz dziesięciu zawodowych starć TFL. 16 stycznia warto więc zaopatrzyć się w dodatkowy prowiant!

Komentarze

 • Edward Oncki

  a już myślałem że Lipek nie wyjdzie do klatki a tu jednak, i dobrze ostatnie walki w TFL były przegrane ale dobre, stójka rewelacja ale zawsze męczyli go zapasami i parterem- gdzie ma małe braki które jednak łatwo można doszlifować…
  pozdro Lipek kulaj się dopóki starczy sił

 • Edward Oncki

  Organizator pomylił styl bazowy Lipka na plakacie… przeto wiadomo że to bijok i wywodzi się z kickboxingu…

 • W. Mrozowski

  Edward, udało się zarejestrować 🙂

 • JDS

  Bardzo dobry pomysł odnośnie nawiązania współpracy pomiedzy TFL a AFC.
  Od razu nasuwa sie myśl zestawienia dwóch zawodników z kat.84 kg, mistrza AFC Nikodema Ziemeckiego z Armia Dęblin i bardzo dobrze prosperującego zawodnika TFL Cezarego Kęsika. Dwóch zawodników bez przegranej.

 • Praide

  Przecież Lipski wywodzi sie z ju-jitsu ma chyba czarny pas ,i przegrwywa w parterze, a stójka wcale nie jest rewelacyjna walczy schematem i latwo go skontrować,

 • Pingback: TFL 8: Zapowiedź walki „Grzegorz Lipski vs. Jakub Majoch” (+video)()