KSW 34: Borys Mańkowski kontuzjowany przed galą na Torwarze. Bedorf, Narkun i Sowiński w walkach wieczoru

28 Grudzień 2015
KSW 34: Borys Mańkowski kontuzjowany przed galą na Torwarze. Bedorf, Narkun i Sowiński w walkach wieczoru

Foto: kswmma.com

Foto: kswmma.com


To było prawdziwe „Mistrzowskie rozdanie”, gdyby nie odnowiona kontuzja kostki Borysa Mańkowskiego przed warszawską edycją KSW 34. Wciąż będzie to gala czempionów, bowiem 5 marca Torwar ugości aż trzech posiadaczy pasów.

Mowa oczywiście o Karolu Bedorfie, który udanie obronił pas w pojedynku z Michałem Kitą na KSW 33. Następnie Tomasz Narkun, który przejął tytuł w rewanżu z Goranem Reljicem oraz Artur Sowiński, który jako pierwszy zawiesił pas 66 kg, po tym jak jednogłośnie zdominował Klebera Koike w Krakowie.

Wspomniana kontuzja „Diabła Tasmańskiego” to oczywiście pechowa wiadomość z dwóch powodów. Po pierwsze, Mańkowski od dawna miał problemy z kostkami, które wzmocnił operacją. Po drugie, jego „Rubber match” z Aslambekiem Saidovem przesunie się mocno w czasie. To oczywiście pod warunkiem, że czeczeński zawodnik przedłuży kontrakt z federacją:

Skończyłem obecny kontrakt z KSW i negocjujemy z włodarzami. Za tydzień będę wiedział więcej. W kwestii potencjalnego starcia z Borysem to nie widzę innego pojedynku, który miałby większy sens niż właśnie z nim. Mańkowski miał podobne problemy w przeszłości, ale wiem że teraz może trenować i cały czas jest obecny na macie.

Komentarze

 • KAT

  serio? nieeeeco za szit

 • Viser

  Wielka szkoda, przybiła mnie ta wiadomość :/
  Jednak z drugiej strony… To co szykuję się na Ergo Arenę to kosmos : Khalidov, Materla, Pudzian, Mańkowski na jednej karcie ? :O

 • Zawodnik32

  Borys cykorzy się przed walką z Saidovem. Przeczeka aż Saidov nie przedłuży kontraktu i wróci.

 • adamus

  mam nadzieję że to nie taki spisek, ale kto wie, tak naprawdę teraz walkami rządzi strategia kariery a nie głód mierzenia się z lepszymi