Marcin Wrzosek awansował do półfinału TUF 22 w świetnym stylu

03 Grudzień 2015
Marcin Wrzosek awansował do półfinału TUF 22 w świetnym stylu


Świetna wiadomość z samego rana. Jesteśmy świeżo po kolejnym odcinku dobiegającej do końca 22 serii Ultimate Fightera z udziałem Marcina Wrzoska. Polak awansował do półfinałowego etapu, wygrywając z Davidem Teymourem (3-1) przez większościową decyzję sędziów: 19-19, 20-18, 20-18.

Pojedynek tak naprawdę nie pozostawił wątpliwości kto był zwycięzcą, pomimo oporu jaki stawiał Szwed, dobrej defensywy w parterze i kilku obaleń, Marcin odpłacił tym samym ale zwiększoną dawką. Ponadto już w pierwszej połowie pierwszej rundy posadził Teymoura na deski:

David był bardzo wymagającym przeciwnikiem nie tylko ze względu na doświadczenie stójkowe (ponad 50 zawodowych walk muay thai), ale również swoje atletyczne umiejętności. Miałem okazję sparować z nim przed naszą walką i co zauważyłem to to, że bardzo ciężko go obalić a jeśli się już to udało, dosłownie nie dało się go utrzymać w parterze. Na co co dzień trenuje w jednym z najlepszych europejskich gymów AllStars i na pewno nie można było go postrzegać jako jednowymiarowego zawodnika.

Mimo przegranej, pokonany Teymour zachował klasę mówiąc:

To nie był mój dzień ale bardzo cieszę się radością Marcina. Z całą pewnością wrócę silniejszy niż byłem.

Wiemy także, kto będzie kolejnym rywalem polskiego półfinalisty:

Moim kolejnym przeciwnikiem będzie Saul Rogers (10-1) z którym dobrze się zakumplowaliśmy w domu ale bądźcie pewni, że to nie stanie nam na przeszkodzie żebyśmy chcieli sobie solidnie dopie**olić w walce.

skomentował Marcin Wrzosek.

Komentarze

 • A. Gaik

  Piekna sprawa. Gratulacje!

 • bang

  dobre info marcin zawsze na propsie

 • vamos

  hehe dobrze zapowiedział kolejną walke. Gratulacje

 • Flor

  Brawo

 • A. Gaik

  P.S. Demetrious Johnson powiedział w podcascie Joe Rogana, że PVZ będzie tą zawodniczką, która zdetronizuje Joanne Champion:D

 • Pako

  Polish Zombie idzie do przodu !!!!!Już niewiele mu brakuje aby wejść do UFC.

 • adamus

  piękna nowina brawo.

>><<
ZamknijX