TFL 8: Oleksiejczuk vs. Borowski w walce wieczoru, Giez vs. Jędrusiak i Rola vs. Zygmunt na karcie walk

28 Grudzień 2015
0
TFL 8: Oleksiejczuk vs. Borowski w walce wieczoru, Giez vs. Jędrusiak i Rola vs. Zygmunt na karcie walk


Koniec świąt, koniec odpoczynku! W oficjalnej rozpisce pojawił się naprawdę ciekawy dodatek w postaci trzech uzupełnionych pojedynków: Michał „The Hummer” Oleksiejczuk vs. Łukasz Borowski, Kamil Giez vs. Karol Jędrusiak oraz Aleksandra Rola vs. Weronika Zygmunt.

Powrót do MMA Łukasza Borowskiego (3-5) jest jednym z najbardziej zaskakujących ale jednocześnie ekscytujących zapowiedzi spośród prezentowanej szóstki. Po serii trzech porażek w 2015, reprezentant Oborników Śląskich zapowiedział przerwę od zawodowych startów. „Come back” o tyle interesujący, bo ostatnie kilka tygodni spędził w Tajlandii, gdzie szlifował swoje umiejętności. Zobaczymy co z tego zdoła pokazać w starciu z miejscowym Michałem Oleksiejczukiem (7-2), który idzie jak burza i ma już cztery wygrane z rzędu. Stawką pojedynku jest oczywiście wspomniany wcześniej pas kategorii 93 kg, co dla Borowskiego jest sporym wyróżnieniem, raz z powodu jego jego trzech ostatnich przegranych a dwa, że jest to niejako łut szczęścia, gdyż wkroczył jako zastępstwo za kontuzjowanego Adama Kowalskiego (6-3-1) z Berkut Arrachionu Olsztyn.

Drugie zestawienie to ogłoszony wcześniej Kamil Giez w formule amatorskiej, który zmierzy się z uczestnikiem tegorocznych Mistrzostw Świata w Las Vegas – Karolem Jędrusiakiem ze Szkoły Walki Drwala. Co ciekawe Kamil cały czas będzie odpowiedzialny za sprawy organizacyjne przy gali jak twierdzi właściciel Jacek Sarna:

Wśród ludzi zaangażowanych w projekt TFL mamy jak widać również zawodników i dzięki temu możemy pochwalić się dobrą opinią w środowisku MMA, bo żyjemy tematem. Kamil będzie sprawdzał tym razem klatkę i detale z perspektywy zawodnika, co będzie kolejnym naszym doświadczeniem, które zdobywamy na własnej skórze „organiztora”. To nasza przewaga bo robimy to z pasji i chęci tworzenia sportu. Kamil odpowiedzialny był za światło muzykę oraz zaplecze zawodnicze. Teraz sprawdzi klatkę, matę, rękawice, sprzęt sportowy. To będzie coś więcej niż kolejna walka. Wszyscy z TFL trzymamy kciuki za Kamila.


Trzecie, ostatnie i budzące nie mniejsze emocje zestawienie to zwyciężczyni niedawnej Ladies Fight Night Weronika Zygmunt (1-2), która zastąpi chorą Roksanę Prucnal. Podopieczna Sebastiana Jagielskiego kilka dni temu wygrała przez duszenie w 1 rundzie i nie zamierza zwalniać tempa. Jej rywalką będzie debiutująca Aleksandra Rola z ŁKS Górnika Łęcznej. Tradycyjnie o walce wypowiedział się organizator:

Walki kobiet zawsze wywołują wielkie emocję na TFL i jestem przekonany, że zobaczymy niesamowity pojedynek w Lublinie. Weronika miała okazję pokazać się w nierównej walce z Izabelą Badurek ale wszyscy wiemy, że nieprofesjonalne podejście Izy, która nie zrobiła wagi wypaczyła wynik tamtych zawodów. Teraz siły będą wyrównane i wiem, że obie Panie zrobią wszystko by wygrać to starcie przed niesamowitą lubelską publiką.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o