PLMMA 63: Izabela Badurek celuje w nową kategorię wagową UFC

27 Luty 2016
PLMMA 63: Izabela Badurek celuje w nową kategorię wagową UFC


Niemal rok czasu musieli czekać fani Izabeli Badurek (5-3), aż reprezentantka Lublina pojawi się w oktagonie od momentu jednorazowego epizodu w UFC. Zanim dojdzie do polsko francuskiego starcia dwóch Izabel na dzisiejszym PLMMA 63 w Łobzie, Polka zdradziła nam iż z niecierpliwością oczekuje gdy amerykański gigant doda nową kategorię wagową. Bowiem ni ona, oni jej manager nigdy nie wykluczali powrotu:

Teraz walczę w nowej umownej 57 kg, bo fizycznie nie dam rady zejść do 52 kg. Nie wiedziałam, że to ścinanie tak mnie wtedy wykończy, przez co w Krakowie nie mogłam zaprezentować swoich umiejętności, nawet jeżeli ciężko na to trenowałam. Czekam na nową dywizję wagową, którą UFC ma zrobić w przeciągu roku.

Już za kilka godzin Badurek zmierzy się z niepokonaną Isabelle Pare (5-0-1), z międzynarodowym doświadczeniem. Tego rodzaju zwycięstwo z pewnością przyda się Polce jako karta przetargowa na przyszłość:

Przeciwniczka dobra, więc nie nabijam sobie rekordu, tylko walczę z kim mam okazję. Akurat trafiła się bardzo dobra dziewczyna, widać że lubi się bić w stójce i czeka na wymianę.

Komentarze