PLMMA 63: Izabela Badurek celuje w nową kategorię wagową UFC

27 Luty 2016
PLMMA 63: Izabela Badurek celuje w nową kategorię wagową UFC


Niemal rok czasu musieli czekać fani Izabeli Badurek (5-3), aż reprezentantka Lublina pojawi się w oktagonie od momentu jednorazowego epizodu w UFC. Zanim dojdzie do polsko francuskiego starcia dwóch Izabel na dzisiejszym PLMMA 63 w Łobzie, Polka zdradziła nam iż z niecierpliwością oczekuje gdy amerykański gigant doda nową kategorię wagową. Bowiem ni ona, oni jej manager nigdy nie wykluczali powrotu:

Teraz walczę w nowej umownej 57 kg, bo fizycznie nie dam rady zejść do 52 kg. Nie wiedziałam, że to ścinanie tak mnie wtedy wykończy, przez co w Krakowie nie mogłam zaprezentować swoich umiejętności, nawet jeżeli ciężko na to trenowałam. Czekam na nową dywizję wagową, którą UFC ma zrobić w przeciągu roku.

Już za kilka godzin Badurek zmierzy się z niepokonaną Isabelle Pare (5-0-1), z międzynarodowym doświadczeniem. Tego rodzaju zwycięstwo z pewnością przyda się Polce jako karta przetargowa na przyszłość:

Przeciwniczka dobra, więc nie nabijam sobie rekordu, tylko walczę z kim mam okazję. Akurat trafiła się bardzo dobra dziewczyna, widać że lubi się bić w stójce i czeka na wymianę.

Komentarze

 • Nowa kategoria w UFC? To zakładając teoretycznie Asia przychodzi do 125 i tam Super Fight z Tate, bo ciężko uwierzyć aby Miesha pokonała Holly.

 • marcinek78

  A skąd info o nowej kategorii wagowej? Przecież Dana dość jasno się wypowiadał i to więcej niż raz, że takich planów nie ma. Czas najwyższy, żeby Iza zeszła na ziemię i się wzięła do roboty. Mniej prawilnie na fejsiku, a więcej treningu 🙂

 • vamos

  lepiej żeby Asia została tam gdzie króluje bo do 57 będą schodzić silne grubaski z 61

 • @vamos Asia teraz w 125 była by jeszcze mocniejsza. Miała w tej wadze znaczną przewagę szybkości i było mocne uderzenie. Będzie ciężko i w 115 jak Asia nie poprawi pracy nóg.

 • john66

  A po co UFC miałoby robic kolejną dywizje bab, jak w tych 2 co już mają to im brakuje zawodniczek. W dywizji w której walczy Jędrzejczyk to poza Gadelhą nie ma żadnych przeciwniczek na poziomie. W tej wyższej kategorii wagowej jest to samo.

 • @john66 Ronda też miała królować do emerytury, a mamy Holly vs. Tate. Kobiece MMA jest stosunkowo młode, a zapleczem jest InvictaFC. Rozwój MMA to nie tylko sami mistrzowie, ale również cała plejada zawodników i choćby olimpiada.

 • john66

  Cały czas pisałem,że Rousey wygrywa nie dlatego że jest taka dobra tylko dlatego jej kategoria wagowa stoi na żałosnym poziomie. Przeciwniczki Jędrzejczyk to też jakiś śmiech na sali dlatego na chwilę obecną w ogóle nie ma sensu tworzenia nowej kategorii wagowej.

 • @john66 uwielbiam takie teksty „internetowych ekspertów”. Tak tak Chuck Noris kopie szybciej niż Ronda poddaje, a Silva, GSP z Cainem na czele to największe pompowane balony w historii UFC.

 • boraicho

  „bo ciężko uwierzyć aby Miesha pokonała Holly ” pffffff