Cris Cyborg zadebiutuje na majowym UFC 198 w catchweight na 140 funtów

28 Marzec 2016
Cris Cyborg zadebiutuje na majowym UFC 198 w catchweight na 140 funtów


Życie nie zawsze jest fair, ale nikt nigdy nie mówił, że takie będzie. Mimo rygorystycznych reguł, ZUFFA złamała swoją zasadę i pozwoli zadebiutować popularnej Cristiane „Cyborg” Justino (15-1-1NC) ponad limit wagi koguciej, bo w catchweight 140 funtów. Jej rywalką na majowym UFC 198 będzie Leslie Smith (8-6-1).

Informację oficjalnie potwierdziła amerykańska federacja dodając, że areną zmagań będzie brazylijska Arena da Baixada, mogąca pomieścić 42 tysiące ludzi. Cyborg pozostaje niepokonana od 10 lat, a na swoim koncie ma zwycięstwa z wieloma liczącymi się zawodniczkami. Jej upragnionym pojedynkiem do którego niezdarnie dążyła przez lata, jest oczywiście była mistrzyni Ronda Rousey.

Jej kolejna rywalka Leslie Smith stoczyła dla ZUFFY cztery pojedynki, prezentując zmienną formę dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Kilka dni temu wyszła zwycięsko z dość specyficznego pojedynku z Rin Nakai na gali w Australii. Wg Dany White, Smith była jedyną zawodniczką, która zgodziła się walczyć z „Cyborg” i co więcej, błagała o ten pojedynek.

Czy zgoda na catchweight jest jednorazowa, a może jest to wstęp do wprowadzenia kolejnych dywizji wagowych dla kobiet? Czas pokaże, choć skłaniamy się ku pierwszej opcji.

Komentarze