Dana White: "Conor ma obsesję na punkcie rewanżu z Natem w 170 funtach."

31 Marzec 2016
Dana White: "Conor ma obsesję na punkcie rewanżu z Natem w 170 funtach."

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Gdy wziąć pod uwagę liczby, sama idea rewanżu tak napompowanego w mediach starcia i to na jubileuszowym UFC 200, prawdopodobnie wystrzeli statystyki w niebo. Jednak ze sportowego punktu widzenia, pojedynek mało komu potrzebny bo nie wyjaśnia niczego a stworzony jedynie na potrzeby kontynuowania wyciskania z Conora McGregora kolejnych milionów $. Dana White tradycyjnie miał jednak własną wersję wydarzeń na poparcie swojej decyzji.

Po walce Lorenzo i ja poszliśmy do wynajmowanego domu Conora tutaj w Las Vegas i zaczęliśmy z nim rozmawiać na temat „O czym myślisz, co dalej dla ciebie?”. On miał obsesję. Obsesję ponownej walki z Natem. Oczywiście wspólnie z Lorenzo zaczęliśmy z nim argumentować i twierdziliśmy, że powinien zejść do 145 funtów, aby bronić pasa. A jeżeli już naprawdę chce rewanżu z Natem, niech zrobi to w 155 funtach. On jednak chce to zrobić w 170. Nawet jego trener próbował go przekonać, żeby odstąpił od rewanżu w 170 funtach, ale on tego chciał.

Na zabezpieczenie przed fanami domagającymi się czysto sportowej rywalizacji nie popartej komercyjnymi rozwiązaniami, UFC stworzyło pojedynek Jose Aldo vs. Frankie Edgar, kupując sobie czas na rewanż, a samych zawodników uciszono ideą tymczasowego pasa:

Zrobimy Edgar vs. Aldo o tymczasowy pas i ten który wygra, zmierzy się w następnym pojedynku z Conorem o pas 145 funtów. Wygrana, przegrana czy też remis, Conor zmierzy się z Jose Aldo lub Frankie Edgarem o pas.

Komentarze

 • vonski

  Kasa > sport. Ehhh…

 • Typer

  ale namieszali. tylko kasa sie już tam liczy, zafiksowali się za bardzo

 • Boruta

  Tak jak przy poprzednim temacie. Gdyby nie kasa (chodzi również o ksw) to mma dalej było by tak popularne jak curling.

 • Boruta

  Tak jak przy poprzednim temacie. Gdyby nie kasa (chodzi również o ksw) to mma dalej było by tak popularne jak curling.

 • Osensey

  Po cichu liczylem na to, ze ufc 200 bedzie gala mistrzow i wiekszosc jak nie wszystkie walki, ze wzgledu na „zlota 200”, beda o pas. Odsuwajac jednak marzenia na bok mozna dojsc do wniosku, ze dana przejawia sklonnosci typowe dla amatora cyrku