FEN 11: Pojedynek "Szostak vs. Kowalczyk" na dystansie dwóch rund. Akop oburzony ultimatum od drużyny przeciwnej

04 Marzec 2016
FEN 11: Pojedynek "Szostak vs. Kowalczyk" na dystansie dwóch rund. Akop oburzony ultimatum od drużyny przeciwnej

szostak-fen9

Polskie MMA właśnie cofnęło się do czasów dominacji białego ringu ponad oktagonem i słynnych dwóch rund, które były przedmiotem kpin ze strony fanów. Jak udało nam się dowiedzieć, pojedynek Akopa Szostaka z Tyberiuszem Kowalczykiem na FEN 11, odbędzie się na dystansie 2 x 5 minut.

Wiadomość postanowiliśmy zweryfikować dzwoniąc do Akopa:

Jestem oburzony ultimatum ze strony teamu Kowalczyka. Najpierw deklarowali, że znokautują mnie w 1 rundzie a na 3 tygodnie przed walką przypomnieli sobie, że chcą dwóch rund. To jest amatorskie MMA a nie zawodowstwo.

Postawiony pod ścianą twierdzi, że nie miał wyjścia jak przystać na propozycję:

Usłyszałem, że albo godzę się na 2 rundy albo walki nie będzie. Przyjąłem ją z szacunku do fanów i organizatora, który do końca próbował ratować sytuację. Niestety Tyberiusz podpisał kontrakt z FEN dwa lata temu i tam była mowa o 2 rundach. Skoro mają zamiar mnie znokautować w pierwszej, to nie rozumiem czego się obawiają.

Akop Szostak jednocześnie od wielu miesięcy wskazywał, że wydolność będzie najsłabszym punktem gry „Tyberiana” i właśnie w tym upatruje skandalicznej jego zdaniem zagrywki teamu przeciwnego.

Komentarze

 • El Jot

  Propsy dla Akopa, że się zgodził, Widać, że team Kowalczyka boi się tego zestawienia i zaczynają kombinować, oby nie wyszła tylko kontuzja na kilka dni przed walką bo akurat się wybieram, podobnie jak na KSW 34. 😉

  btw. Wojtku zgubiłeś literkę w słowie „ultimatum” w temacie 😉

 • Zawodnik32

  Powiem tak: Tyberiusz to taki kołek, nie znam go jak kumpla, ale tak z widzenia. Często jest w moim mieście, a jak się z nim przywitasz to się obraca xD
  Nawet jak byłem sobie w pizzerii i siedział koło mnie to nikt autografu nie brał ;P Chyba, że jest jeszcze za mało znany.

 • champ1

  hahahahah ale akcje

 • Lecter

  Ten cały Tyberiusz od zawsze był dla mnie dziwny. Od początku puszy się i ma się za niewiadomo jakiego zawodnika, jakby stoczył nie wiadomo ile walk i jeszcze kogoś pokonał, a jego jedynym przeciwnikiem był kelner z Litwy.. i teraz odwala numery z rundami… wstyd Panie Tyberiuszu..

  Mam nadzieję, że Akop mu pokaże, kto jest lepszy 🙂

  #WarAkop

 • W. Mrozowski

  „M” poprawione, to oficjalnie pierwszy news w całości napisany komórką po drodze na ważenie. Ufff…

 • hulas

  Ja tam sie wcale Tyberiuszowi nie dziwie. Sam bym skorzystal z tej opcji na jego miejscu gdybym mial ja w kontrakcie. Pozatym nie trawie tego sepleniacego sie ogra. Posmiewisko kulturystyki chce sie bawic w mma. Odstaw koks na 2 lata i zobaczymy co z niego bedzie za flak.

 • VitorBelfort

  To nie ma zadnego znaczenia na ile rund jest walka zakontraktowana. Nie wierze w to, ze walka wyjdzie poza pierwsza runde.

 • Bartass89

  Ja nie rozumiem robienia dwóch rund zamiast trzech. Przecież taką walkę się trudniej sędziuje (sędziowie punktowi), bo liczba rund jest parzysta. Zmniejszyli czas walki z 15 minut do 10 minut. Nie można było zmniejszyć na 12 minut i dać 3 rundy? 3 rundy po 4 minuty? Byłoby lepiej niż 2 rundy po 5 minut.

 • W. Mrozowski

  To teraz przyfreestylowałeś 😉 Albo 2×5, albo 3×5 albo 5×5.

 • czesty33

  Nie no z tym koksem to troche poleciales…jest byl i bedzie. To ze zawodnicy mma z reguly nie wygladaja jak kulturyscie nie wynika z tego ze nie biora…tylko inne maja cele