Krzysztof Jotko vs.Tamdan McCrory na gali w Ottawie

30 Marzec 2016
Krzysztof Jotko vs.Tamdan McCrory na gali w Ottawie

Foto: ufc.com

Foto: ufc.com


Krzysztof Jotko (17-1) od jakiegoś czasu mówił, że będzie chciał powrócić do klatki UFC w terminie letnim co poskutkowało, bo amerykańska organizacja postanowiła zestawić go z Tamdanem McCrorym (14-3) z terminem 18 czerwca. Do starcia w wadze średniej na szykowanej gali w Ottawie. Informację na temat pojedynku z udziałem Polaka przekazał dziennikarz Mike Bohn.

Jotko krok po kroku buduje swoją pozycję w dywizji średniej. Po zwycięstwie nad Bradleyem Scottem wyraził swoje zainteresowanie walką z kimś ze światowej czołówki, wskazując m.in. Uriaha Halla, z którym miał zmierzyć się na gali w Berlinie, niestety Amerykanin nie otrzymał wówczas potrzebnej do występu wizy. Zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Tor Troeng, Scott Askham oraz Bradley Scott dają nadzieję, że po kolejnym zwycięstwie Krzysztof zbliży się do walki z topowymi fighterami wagi średniej.

McCrory w ostatnich latach przeplatał występy w UFC i Bellatorze. W organizacji braci Fertitta stoczył siedem pojedynków, z czego cztery zwyciężył. Amerykanin powraca po solidnej wygranej przez duszenie trójkątne z Joshem Sammanem i nastawieniem na czwarte zwycięstwo z rzędu.

Komentarze