KSW 34: Antoni Chmielewski porzuca marzenia o UFC i wraca do federacji KSW w zastępstwie Łukasza Bieńkowskiego

01 Marzec 2016
KSW 34: Antoni Chmielewski porzuca marzenia o UFC i wraca do federacji KSW w zastępstwie Łukasza Bieńkowskiego


Federacja KSW oficjalnie odzyskała bardzo przyzwoitego fightera w postaci Antoniego Chmielewskiego (31-14), który jeszcze do niedawna bardzo cenił sobie pozycję wolnego strzelca MMA i marzył o angażu w UFC. To nie koniec rewelacji, bowiem reprezentant Warszawy zastąpi chorego na zapalenie płuc Łukasza Bieńkowskiego i z automatu zmierzy się ze Svetlozarem Savovem (15-5) podczas sobotniej gali w Warszawie.

Musiałem podjąć taką decyzję, bo chcę walczyć a takich walk się nie odmawia. Jest propozycja zaistnienia w jednej z największych organizacji w europie, jeżeli nie największej. Do tego mój kolejny rywal z Bułgarii jest dla mnie świetnym sportowym wyzwaniem.

W kwestii szczegółów odnośnie długości kontraktu:

Mówimy o jednej walce teraz, a po niej włodarze powiedzą mi czy przedłużają umowę.

Dla wszystkich, którzy obawiają się o dyspozycję Antoniego, mamy dobrą informację:

Szykowałem się do gali na 18 marca u Mirosława Oknińskiego. Jestem po mocnych sparringach, więc w zasadzie lepiej być nie mogło w sytuacji gdy walczę w zastępstwie.

Czyżby organizm Łukasza Bieńkowskiego doznał szoku po powrocie z gorącej Tajlandii? Życzymy zdrowia. Tymczasem… to nie koniec zmian na sobotniej karcie walk. Więcej szczegółów niebawem.

Komentarze

 • Zawodnik32

  Lipa straszna…

 • Jeżeli to jest kontrakt na jedną walkę, to i tak Antek tutaj wygrywa, a zwycięstwo nawet bez kontraktu z KSW pcha go do przodu.

 • moon

  Trudno bylo nie przyjac walki. Zawsze to jakas kasa dla niego. Jak wygra to bedzie niezly kop do dalszych ciekawych starć.

 • W. Mrozowski

  Nie tylko najbardziej doświadczony zawodnik w PL, ale wciąż bardzo rozwojowy. Co prawda wolałem jak był „freelancerem” 😉

 • czesty33

  Jesli dobrze zrozumiec Antka…po walce sie dowie czy kontrakt jest dluzszy na jedna  czy nie…widocznie tak zostal skonstruowany…

 • @W. Mrozowski w KSW zawodnicy walczą zbyt rzadko, oczywiście mistrzom może taka sytuacja odpowiadać, bo od nich się wymaga, ale zawodnikom którzy potrzebują walk, już nie bardzo.

 • W. Mrozowski

  Ale przecież ja nie jestem zadowolony, że Antek poszedł do KSW. Jest rozwojowy m. in. dlatego, że tam nie poszedł i walczył wszędzie poza.

 • VitorBelfort

  Szkoda Lukasza. Pojedynek zapowiadal sie ciekawie, a teraz…

 • dan3el

  Kontrakt Antka z KSW to koniec marzeń o UFC . 2-3 walki w roku to max co mu zaoferuja K&L. Oczywiście życzę mu samych wygranych ale on sam już chyba przygodę w UFC włożył między bajki.

 • Fajnie, ze udalo sie znalezc zastepstwo w postaci Antka natomiast zbyt duzych szans mu nie daje. Zawodnicy jakich obecnie ma KSW w 84 sa moim zdaniem conajmniej poziom wyzej od niego.

 • flow

  dobra walka w KSW nie zaszkodzi. kontrakt z KSW już tak.