KSW ma już przyszłoroczne plany zorganizowania gali na stadionie narodowym w Warszawie

31 Marzec 2016
KSW ma już przyszłoroczne plany zorganizowania gali na stadionie narodowym w Warszawie


O planach zorganizowania gali KSW na stołecznym stadionie narodowym słyszymy przy różnych okazjach i temat ten właśnie powraca jak bumerang. Gdy wydawało się, że pomysł na pewien czas wyląduje w szafce niezrealizowanych pomysłów, na jaw wyszły istotne szczegóły tego przedsięwzięcia.

W rozmowie z wp.pl Maciej Kawulski powiedział:

Jestem po spotkaniu z prezesem PL.2012+. Już wcześniej w rozmowy z nami zaangażowało się miasto, a teraz dołączyła do nas spółka zarządzająca stadionem. Odniosłem wrażenie, że pan Jakub Opara z PL.2012+ jest wizjonerem, podobnie jak KSW. Uwierzyłem, że wreszcie spotkali się ludzie, którzy w są stanie doprowadzić do tego bezprecedensowego wydarzenia, o którym będzie mówił cały świat. MMA w tej części globu jeszcze nie było pokazywane na tak dużej arenie.

Najbliższe wydarzenia tego typu, które wypełniły kilkudziesięciotysięczne stadiony było rosyjskie M-1 z galą w Inguszetii oraz amerykańskie UFC z galą w Sztokholmie. Pytanie, którzy fighterzy mieliby potencjał wypełnić 55 tysięcznego kolosa w Warszawie?

Wystąpią zapewne największe gwiazdy KSW. Być może federacja ściągnie wielkie nazwisko spoza Polski. Największymi gwiazdami będą po prostu KSW, nasi zawodnicy i stadion. Ludzie są ciekawi, jak pokażemy nasze show na nowej arenie. I ta ciekawość, połączona z kartą walk, będą robić wrażenie.

Co więcej, jest nawet wstępna data:

Jest już wstępny termin, w którym gala miałaby się odbyć. Wyraziliśmy chęć współpracy i zabieramy się do działania. Chcemy, aby wydarzenie odbyło się latem 2017 roku. Przez ponad 2 lata nie udało nam się zrobić jednego kroku do przodu, a teraz, dzięki nowym władzom zarządzającym stadionem zrobiliśmy ich kilkanaście. Tak blisko realizacji celu jeszcze nie byliśmy.

Wasze pomysły na „super fighty” takiej gali?

Komentarze