Matt Mitrione wniósł protest po walce z Travisem Brownem

02 Marzec 2016
Matt Mitrione wniósł protest po walce z Travisem Brownem


Długo trwało zanim Matt Mitrione (9-5) ostatecznie zdecydował wnieść oficjalny protest po przegranej z Travisem Brownem, który w styczniowym starciu spowodował u niego poważne obrażenia oka. Choć kilkukrotnie włożony w nie palec był (red. wg Travisa) przypadkowy, to ostatecznie obniżył znacznie defensywę Matta i skutkował TKO w 3 rundzie.

Oto oficjalne dokumenty wysłane w poniedziałek do Komisji w Massachusetts w którym były Ultimate Fighter powołuje się na szereg uchybień ze strony sędziego ringowego:

Media-Mitrione Grievance Andrew 2

Media-Mitrione Grievance Andrew 2


Pojedynek na UFC FN 81 był ostatnim na kontrakcie Matta Mitrione i jednocześnie jego drugą przegraną z rzędu. To oczywiście może poważnie zaszkodzić jego finansom przy negocjowaniu nowej umowy.

Komentarze

  • Eksporter Zla

    nie wiem czego on się spodziewa, UFC i tak nie zmieni werdyktu. No chyba, ze to element gry negocjacyjnej…

  • Powinno się definitywnie zakończyć proceder wkładania paluchów. Pierwsze ostrzeżenie i drugie -1 punkt i niech się nauczą, że trzeba walczyć, a nie stosować tego jako element taktyki. Są tacy którzy robią to z premedytacją na cwaniaka. Podobnie jest z trzema punktami podparcia, zbyt długim nie efektywnym klinczem, który powinien być rozrywany kiedy nie przynosi efektów oraz leżeniem na przeciwniku bez widocznej pracy. Ja rozumiem że wielu zawodnikom to nie będzie pasowało, ale tego nie da się po prostu oglądać i zabija ten sport od środka. Zdaje się że w Pride sędzia zachęcał do walki częściej, co również powinno mieć miejsce.