MMA zalegalizowane w Nowym Jorku. Pierwsza gala UFC w listopadzie

23 Marzec 2016
MMA zalegalizowane w Nowym Jorku. Pierwsza gala UFC w listopadzie

NY_UFC 2016

UFC od wielu lat próbowała doprowadzić do legalizacji MMA w Nowym Jorku, ale wielokrotnie pomysł umierał śmiercią naturalną. Dziś jednak doszło do przegłosowania ustawy. Wszystko zależy teraz od podpisu gubernatora Andrew Cuomo, ale ten już wcześniej zadeklarował, że nie widzi przeciwwskazań do jego złożenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, UFC zorganizuje premierową galę w już w listopadzie.

Proces legalizacyjny przebiegał w wielu etapach. Przez dziesięć lat od pierwszego projektu wprowadzenia MMA do Nowego Jorku UFC napotkało na wiele przeciwności losu. Z pewnością w przepchnięciu ustawy pomogło zatrzymanie Sheldona Silvera za korupcję, który był jednym z najbardziej zagorzałych przeciwników legalizacji MMA w tym obszarze. Kolejną przesłanką do legalizacji MMA jest to, że coraz mniej czasu pozostało do wyborów w USA zaplanowanych na 8-go listopada 2016 roku i elektorat kibicowski, może mieć również znaczenie w kontekście oddawanych głosów.

Za słowami Lorenzo Fertitty:

Podczas gdy są jeszcze dodatkowe czynności mające na celu legalizację MMA w Nowym Jorku, chcę zapewnić naszych fanów, że gubernator Cuomo podpisze ustawę i nada jej moc prawną, a Komisja Sportowa umieści zapisy i regulacje o MMA do swojego programu. Nie możemy się doczekać, by zagościć po raz pierwszy w Nowym Jorku w światowej sławy arenie Madison Square Garden, miejsca wielu wspaniałych wydarzeń sportowych, które odbywały się tam w ciągu ostatnich dekad. Dodatkowo jesteśmy podekscytowani wizją gal w Buffalo, Rochester, Syracuse, Utice, Albany i Brooklynie.

Komentarze